Nejste přihlášen/a.
Před pěti lety jsem vyměnil plechové radiátory za měděné Jaga. Všude je tedy měď, snad i kotel Junkers je měděný. ( Měl by být.)
Myslel jsem, že to vydrží věky, ale včera začala část radiátorů méně topit. Když jsem to zozebral, tak v jednom radiátoru byl omezený průtok usazeným vodním kamenem. V ruce se to dá rozmáčnout, ale průtok to omezí. Nepomohlo ani proplachování tlakovou vodou. Vodní kámen to je svinstvo, jak říká reklama na pračky. Mám jednocestý systém a jednotlivé větve pro čtyři radiátory.
Před dvěma roky jsem tam nalil nějaký inhibitor koroze, ten je ale asi pro plechové radiátory.
Odborníci mi neporadili, tak zkouším jestli někdo neví co s tím. Mám tam přidat Calgon?
Díky za rady.
Pokud je teplovodní systém uzavřený,není důvod,aby se tam kámen tvořil,pokud je pro náplň použita destilovaná voda.Pokud jste tam nalili studniční,máte smůlu.Bude potřeba systém naplnit likvidátorem kamene,je toho plno v drogeriích,nechat cirkulovat a pak provést výměnu náplně .
JABRAKA
Díky,
JABRAKA má vždy dobrou odpověď.
Napouštím to vodou ze Želivky, tedy z Pražského vodovodu. Takže rada zní :v drogerii koupit nějaký likvidátor, ten tam ale nenechat a naplnit to 80 litry destilky? Jak dlouho tam nechat ten likvidátor?
Pochopil jsem to správně?
Co ten Calgon ten by tam mohl zůstat - nesežere to čerpahlo Junkrs? Někde ve starých radách jsem našel, že vodní kámen taky zlikviduje kyselina citronová. Ale už tan nebylo v jakém poměru.
Díky. Honza
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.