Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Štípání mokrého vs. suchého dřeva

Od: jirkajirku odpovědí: 4 změna:

Ahoj, proč je štípání mokrého-čerstvého dřeva snažší než štípání suchého? Co přesně se s těmi vlákny děje? Rozdíl ve štípání suchého nebo mokrého dřeva je opravdu velký.

 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

paw*

0x
Je to obdobne jako rezani / kousani cerstveho a suseneho masa.

 

asd*

0x

Jak kdy, dost často mi jde suché líp než syrové. (sekera F 2400)

Např syrová "gumová" bříza skoro štípat nejde (spodní část kmene s vlnitýma vláknama), když se nechá vyschnout tak to jde krásně...

 

bambula*

0x

Buk, dub, bříza, habr, lípa, javor, akát, smrk, borovice, modřín, třešeň, jabloň, každý má jinou tvrdost a záleží kolik tam je suků, jak je suchý a jak je nabroušena sekera

 

trtr

0x

Zdravím, jak bylo psáno výše, ale štípání chce cvik, jako cokoliv jiného. Budete se smát, ale když se u toho mimo bezpečnosti ještě přemýšlí kam seknu, tak mám za chvílí kupu a kolega sotva zátop a unavení jsme stejně, možná kolega více. Jeden hodný starý pán mě učil, aby se vždy koukl, jak "špalek rostl" a kde jsou defekty. Chvilku to zabere, ale pak už člověk jede jak automat a málokdy se stane, že by byla třeba více, než jedna rána. Vyzkoušejte.

P.S.: Ostrá sekera je základ, tupé věci jsou obecně nebezpečnější, nežli ostré. Dobrá věc jsou i klíny (dělají se i v torzním provedení - zkroucené)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]