Nejste přihlášen/a.
zdravím a pozdravuji. Mám technický, elektro dotaz. Na zahradě mám napojené na zahradní světlo čidlo. To funguje klasicky při průchudu se sepne a rozsvítí.
No a chtěl bych k tomu přidělat normální vypínač, tak, abych si světlo mohl rozsvítit na pořád.
Na PIR čidle jsou tři svorky. fáze vstupní, fáze výstupní a pracovní.
Napadlo mě takovéto řešení a te´d nevím, zda-li to půjde. Ze svorky fáze vstupní vyvézt fazový vodič do vypínače a z něho rovnou do svorky výstupní, Takže při zapnutí vypínače se objeví fáze na výstupní svorce čidla a tím se rozsvítí světla. Jestli to takto funguje, tak by mě zajímalo jestli to má nějaký vliv na opotřebení, funkčnost toho čidla. Díky
Mám doma zapojené čidlo za vypínačem, spíná jen pokud je vypínač seplý (dříve čidlo nebylo a nechtělo se mi předělávat vedení). Když si potřebuji rozsvítit bez čidla, stačí vypínač vypnout a po chvilce znovu zapnout, čidlo tím sepne a světlo se rozsvítí. Nevýhoda je v tom, že světlo svítí jen po nastavenou dubu na čidle. Zatím to takhle funguje už kolik let bez problému. Je to popsané i v návodu, to samé se totiž stane pokud vypnou proud , tak po jeho opětovném puštění.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.