Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Škoda způsobená nájemníkem

Od: rradiva* odpovědí: 8 změna:

Prosím, má-li někdo zkušenost s pronájímáním bytu a s úhradou škody způsobenou podnájemníkem třeba při vyhoření. Nevím, zda si mám byt pojistit, nebo tu zodpovědnost nechat na nájemníkovi. Jestli pojistím byt sama a dokáže se, že požár způsobil podnájemník, bude uznána moje pojistka? Nebo, když pojistku založím a budu platit na podnájemníka, on dostane vyplacenou pojistku a mi se může klidně vysmát? Jsou to velké kdyby, ale...?

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x
byt si pojistěte, když je pojistka na vás, tak přece peníze nemůžou vyplatit podnájemníkovi. ani nevezmou obálku s penězi a nehodí ji do schránky

 

albatros498022*

0x

Byt pojistěte a do smluvních podmínek dejte odpovědnost pojištovny za škody způsobené osobou, která bude byt užívat a rámci smlouvy o pronájmu a budete mít klid. Ale opravdu doporučuji aby toto bylo v podmínkách jinak se může stát, že pojištovna bude dělat problémy.

rradiva*

Děkujíííí, dobrý nápad!

Před uzavřením smlouvy s pojištovnou si však musíte ujasnit, zda jde o nájemce (nájemníka) nebo o podnájemníka.

 

zepe*

0x

ja bych samozrejme pojistku dal na sebe a najemnikovi bych tu castku za rocni poj. rozlozil do najmu. o moc se to nezvedne

 


0x

Samozřejmě si musíte byt pojistit sama. Je to Váš byt, a pojistku vždy uzavírá majitel.

Když je to Vaše pojistka, nelze, aby byla vyplacena podnájemníkovi.

 

andrea1*

0x

V případě, že se jedná o družstevní byt (vy jste nájemce a máte v bytě podnájemníka), má družstvo pojištěn celý dům pro případ živelných událostí. Z tohoto pojištění se uhradí všechny škody v bytě vzniklé, např. v důsledku požáru v bytě, na jeho zařízení, které je pevně spojené se zdmi, např. okna, dveře, podlahy, vana, sprchový kout, obklady, omítky, ale nepatří sem např. kuchyňská linka a sporák, nábytek - zde se potom uzavírá pojištění domácnosti. Za 410 Kč ročně lze uzavřít připojištění za způsobené škody v občanském životě, ze kterého se dá uhradit např. vytopený soused a řada dalších způsobených škod v běžném životě.

V případě, že se jedná o byt v osobním vlastnictví, uzavírá majitel pojištění bytu, ze kterého je hrazena škoda vzniklá na zařízení bytu, které je pevně spojeno se zdmi - viz výše.

V případě, že je vybavení bytu - nábytek a další, vaše vlastnictví, uzavíráte i pojištění domácnosti. V případě, že je toto vybavení podnájemníka, je dobré mít ve smlouvě pro něj doporučení na uzavření pojištění domácnosti a připojištění na způsobené škody občanům..

Do smluv se dává i ustanovení, že podnájemník odpovídá za způsobené škody v bytě a je povinen je na vlastní náklady i odstranit.

doplněno 30.03.13 09:54:

Rádo se stalo.

rradiva*

Velmi děkuji za radu - je nad zlato

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]