Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Muzou majitelé domů zastavit vodu

Od: robert35 odpovědí: 14 změna:

dobry den bydlim v rodinym dome ,majiteli domu jsou mi rodice kteri se pred 4 lety odstehovaly a o dum neemely zajem .bydlim tam sam a o vsechno se staram a opravuji a platil jsem vodu na tatovo jmeno ,nedavno otec zemrel a matka jse znovu prihlasila na nas dum ale bydli nekde jinde a nechala mi odpojit dodavku studene vody ma na to podle zakona pravo.ja v dome bydli 35let a vodu jsem platil poctive ale na tatovo jmeno jak jsem uz uvedl,muzu se nejak branit mam 4deti a vodu potrebujeme.na vodarne mi rekli ze dodavku vody musi zase oznamit majitel domu.dekuji za odpoved

 

 

14 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x

Proč si vodoměr napřihlásíte na svoje jméno? Elektřinu taky máte na otce? Je logické, že vodu kterou neodebírám nebudu mít na své jméno? Co když se vám něco stane, v zimě prskne vodoměr, účet bude 100 tisíc a platit bude kdo? Je to přitažené za vlasy? Možná ale princip chápete?

robert35

elektrinu mam na sebe ale vodu ne prej to nejde to bych musel byt majitel domu

iz*

Dohodněte se s matkou, aby Vám vodu znovu zřídila, případně aby Vám dala písemný souhlas s ověřeným podpisem k uzavření smlouvy s vodárnou na Vaše jméno. Nebude-li Vám matka chtít vyhovět, budete se zřejmě muset obrátit na soud.

robert35

dobry vecer z matkou vubec neni domluva a soud se bude protahovat ,uz nevim co mam delat,uvazoval jsem ze nebudeme poustet deti do skoly a zajdeme na socialni urad snad nam nejak pomuzou

iz*

Dům patří jenom matce nebo v něm také máte podíl? V prvním případě mne napadá, jestli Vás matka nechce z domu tímto způsobem vyhnat.

robert35

ano mate pravdu chce, podil na dum nemam ale mam dokumenty ze jsem ji ten dum pomahal splacet jinak by na to nemela snad by mi to nejak pomohlo

 

polinek*

0x

,hm,,asi má s bytem jiné úmysly ,než vy. Třeba ho chce prodat a nemůže a vy nemáte kam jít. Proč vám tedy nedá soudní vystěhování? Když vás tam nechce?

 

zabu

0x

Pokud bydlíte v domě jako nájemník, nesmí Vám nikdo odpojit vodu. Je to paradox, ale majitel je povinen nájemci zajistit vodu i když mu ji jako majiteli odpojí. Nájemník má na vodu právo, majitel ne. Požádejte soud o předběžné opatření, s ním zajděte na vodárnu.

robert35

najem neplatim je to rodinny dum bydlim tam sam ,platim jenom elekeriku a vodu.

zabu

Je podle mě jedno, že nejste nájemník. Pokud tam bydlíte legálně, majitel nemá právo vypnout vodu. I kdyby to byla matinka.

robert35

dobry vecer ja jsem taky slysel ze majitel nemuze odpojit dodavku vody,ale nevim na koho se obratit o pomoc

 


0x

roberte, nevím odkud jste, ale cítím zde několik nejasností.

bydlíte v domku rodičů, otec zemřel, vše podědila matka? Vy tam nemáte žádný podív vlastnictví, zkoušel sjte se domluvit s vodárnou o možnostech připojení vody?

Uvedu Vám příklad, v Jaroměři je domek, majitelé jsou různé osoby s různým podílem. Já nemám žádný podíl na vlastnictví, přesto bez problému mám na sebe napsán elektormě, plynoměr i vododoměr.

Opravdu bez problému! Stačilo k tomu jednání po internetu.

Jak je toto možné?

robetrt35

dobry den z vodarnou vubec neni domluva porad tvrdi ze smlouva musi byt jenom z majitelem domu dokud neda povoleni tak semnou jednat nebudou jsem ze zatce okr.louny

To je nesmysl.My měli něco podobného v rodinném domě a po dohodě s vodárnami nám normálně udělali smlouvu (aniž bychom měli k nemovitosti jakýkoliv právní vztah) a jelo se dál.Vždyt by přeci vodárny byly samy proti sobě,když by přišly o zákazníka.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]