Předčasná splátka meziúvěru

Od: Datum: 27.11.16 20:40 odpovědí: 0

V červenci 2011 mi ČMSS (Liška) schválila meziúvěr ke stavebnímu spoření na rekonstrukci domu ve výši 300 000 Kč. V tehdejších podmínkách bylo, že mohu celý meziúvěr kdykoli splatit se sankcí 0,5% z cílové částky st.spoření, pokud ho zruším. Pokud ho nezruším, mohu splatit celých půjčených 300 000 a stavební spoření si ponechat.Teď ta situace nastala, potřebuji domek prodat, tak jsem se na milou stavební spořitelnu obrátila s dotazem. A výsledek? Stavební spoření musím zrušit a zaplatit 5% z cílové částky jako pokutu za to, že chci doplatit úvěr předčasně. Dovede mi někdo poradit, zda se dá proti takovému jednání bránit?

Navíc od 1.12.2016 vstupuje v platnost nový zákon o spotřebitelskému úvěru, který říká, že by měly být sankce u všech poskytovatelů sjednoceny a neměly by přesahovat 1% z předčasně splácené částky. Víte někdo, jak se v této situaci domoci práva?


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.