Nařčení z pomluvy na IN : jak vypovídat

Od: Datum: 09.03.15 14:56 odpovědí: 0

Jak vypovídat (jak se hájit) při nařčení z pomluvy na internetu?

1) Nevypovídat bez udání důvodu? Pak policie věc asi postoupí na obecní úřad (odd. přestupků) a možná nařčenému udělí pokutu na základě jeho IP adresy nebo při neprokázání viny (operovat např. zneužitím PC hekrem?) možná přičte k náhradě snad poplatek za jednání (náklady řízení, cca 1000 Kč?) žalujícímu, jenž se cítí být na IN pomluven. Lze se hájit ev. zneužitím počítače nařčeného hekrem? Těžko v tomto případě policie věc předá rovnou na OSZ, tj. k soudu.

2) Nevypovídat z důvodu tzv. ochrany osoby blízké? Pak policie zřejmě předvolá k výslechu celou rodinu nařčeného. Všichni členové rodiny by pak asi měli také odmítnou vypovídat z důvodu tzv. ochrany osoby blízké. Takto policista nezjistí, kdo z počítače nařčeného odeslal tzv. pomluvu na žalujícího (žalovníčka).

Hledám trestňáka, trestního právníka, jenž se nudí třeba v důchodu, a který poradí nezkušené rádoby koncipientce, jež radí dál.


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.