Proclení osobního balíčku z Běloruska

Od: Datum: 05.04.15 21:11 odpovědí: 0

Přítelkyně je z Běloruska, v ČR studuje na VŠ. Rodiče jí občas posílají balíčky s blbostma, vždycky to došlo, ale teď balík zastavili celníci.

V balíku jsou punčocháče-silonky, med, bonbóny a léky. Jde o věci, které v ČR "nejsou", resp. ne ty konkrétní produkty, n akteré je zvyklá (jde o nějaký speciální typ punčocháčů, med je od běloruských včel, tento typ bonbónů se u nás neprodává a léky jsou na jakousi její nemoc, které nejsou v ČR k dostání, či co).

Místo balíku přišla složka papírových formulářů a má se dostavit na celní úřad Praha 5. Ve vysvětlivkách je uvedeno, že léky podléhají kontrole, u svršků a vybavení domácnosti je třeba doložit pobyt v ČR, ale o jídle (med a bonbóny) ve vysvětlivkách nic není, tak nevím, jestli v tom nebude problém. Ale vždycky balík došel, teď nás to překvapuje, že ho zastavili. Máte s tím někdo zkušenost?


 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.