Studium ekonomie IES UK nebo VŠE?

Od: Datum: 28.04.16 14:35 odpovědí: 0

Ahoj. Tak jsem se nakonec rozhodl vystudovat tu ekonomii, ale stále se nemůžu rozhodnout, která škola by pro mne byla nejlepší/nejvhodnější. Dostal jsem se na IES UK a na VŠE.

1. Která škola je nejlepší v oboru ekonomie v ČR? Kde ze mě bude nejlepší odborník?

2. Dívají se zaměstnavatelé, kterou školu mám? Upřednostňují špíše IES nebo VŠE?

3. Která škola bude nejlepší pro studium na zahraničních univerzitách? Myslím tím Oxford, Harvard, Princeton, LSE, atd.?

4. Z hlediska obtížnosti se která škola jeví nejvíc? Ta matika na IESu je opravdu matfyzácká? Jako nejsem žádný matfyzák, ale s matikou problém nemám, mám jedničky, ale je fakt, že jsem na průmyslovce :/. Zvládl bych IES? A co VŠE? Tam je jenom matika jeden semestr? A je to skutečná matika?

5. Zajímají mě banky, burzy, finanční trhy. Jaká škola by byla pro tohle nejlepší? Tam bych chtěl skutečně pracovat, ale i třeba v zahraničí, například v Londýně, v nějakých bankách.

6. Našel jsem, že v zahraničí se rozlišuje pojem business economics a economics. Jaký je mezi nimi rozdíl? Potřeboval bych v obojím matematiku? Jde mi jen o práci v bankách, na burzách a různých finančních institucích. Co by tedy bylo vhodnější? Business economics nebo economics? Připadá mi, že tady v ČR je to víceméně jedno :/ V ČNB jsou dva lidi v bankovní radě, kteří mají vystudovanou VŠE, jeden je guvernér a ten druhý víceguvernér. V ostatních bankách - KB, ČSOB je to taky tak.

7. Kterou školu byste si vybrali vy? IES UK nebo VŠE?

Děkuji za radu v mé příští budoucnosti

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.