Kalanchie thyrsiflora kořínek na stonku?

Od: Datum: 26.02.16 12:11 odpovědí: 3 změna: 29.02.16 01:14

Dobrý den, mám rostlinu jménem kalachoe thyrsiflora ráno jsem ji zalévala a všimla jsem si jednoho malého červeného kořínku na vrchním kmínku co to je PS: listy u spodu jsou měkké a jeden usychá co to znamená poradíte jak se oni start a co je ten kořínek děkuji vaše Květuška Zagorova


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.16 13:40
avatar

Ano, tento druh rostlin vám zakoření i z kousku lístku. Česky se jmenují Kolopejka. Je jich mnoho druhů a na pěstování jsou nenáročné. Jsou i překvapivě odolné proti škůdcům.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.02.16 01:14
avatar

Souhlas. Jen bych dodala, že při přílišném zalévání trpí na bílou plíseň. Jinak je vděčná, má ráda víc sucho a dá se stříhat do žádané velikosti a tvaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 17:13
avatar

Ustřihněte, uštípněte kousek rostliny i s kořínkem a zasaďtě to nového květináče. Ještě rostlinu prohlédněte a kontrolujte, zda ještě někde kořínek, jako základ k nové rostlině, nepustí. A napěstujte si sama.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.