Samozavlažovací květináč z Lidlu

Od: Datum: 27.03.15 11:52 odpovědí: 9 změna: 26.04.15 10:33

Koupila jsem v Lidlu samozavlažovacími truhlíky na balkonové rostliny nevíte,jak to funguje?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.15 12:09

U mě se neosvědčil a mám plno známých,kteří tak přelili kořeny,že jim kytky schnily...Používám normální s táckem a vím jestli potřebují zalít nebo nee...pro mě je to lepší...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.03.15 12:39
Tak květináč nebo truhlík? Květináče mívají zalévání z boku skrz klapku. Ta je pod úrovní kořenů takže se nedaj kořeny ulejt. Přebytečná voda při zalévání nebo za deštivého počasí prostě odteče a kytky pijí přes knoty jen tolik, kolik potřebujou. Truhlíky většinou nemají přepad pod úrovní kořenů takže se vyplatí vyvrtat do plastu dírku aby kytky po dešti neplavaly. Když se to takhle vyřeší, tak je pak jediným probléme v létě přehřívání kořenů ve sluncem rozpáleném truhlíku.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.03.15 17:32

Já mám jeden a jsem spokojená.Dala jsem tam deset muškátu a zalívám zezhora podle potřeby.Ted zalívám mín a přz léto se tam muže nalít víc vody

Od: katerina*
Datum: 26.04.15 09:20

Dobrý den, prosím kdo máte samozavlažovací květináč z Lidlu neteče vám?Mám dva a oba zespodu z jedné dírky tečou. Dělám něco špatně nebo jsem narazila na špatné kusy?

Datum: 26.04.15 09:33
Zkuste jak je truhlík těžký, pokud dost je plný vody a voda už přetéká bezpečnostním odtokem, aby rostliny neuhnily. Často tu dírku je potřeba udělat až doma a ten kdo ji neudělá tomu rostliny uhniji. Je potřeba číst návod. Truhlík by měl mít vymyšlený způsob jak zjistit stav vody v něm. U mě je to brčko.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.04.15 09:26
Jsou dva typy, knotove a ty druhé, kde voda vzlina půdou. Mám teď druhý typ.
Je to vlastně "vana", kde zhruba v 1/3 je dírka pro odtok přebytečné vody, kdy by byl truhlík prelity. Pak je tam platicko, které oddělí pudu. Pokud je bez knotu jsou v platicku konicke dulky až dolů. Do nich se musí půda vecpat aby fungovalo vzlinani vody. Zasypat půdou a osazet.
Mě to funguje dobře už několik let. A jak je vidět je vyloučeno, že by tekly... Jen při přelití jde nadbytek vody pryč.
doplněno 26.04.15 09:29: Pro první rozfungovani doporučuji hodně hodně zalít vrchem, aby voda naplnila spodní část truhliku. Vytvoří se tak kapiláry které už vodu nahoru vedou dobře.

Datum: 26.04.15 09:40

Dobrý den,děkuji za odpověď.Mám truhlíky bez knotu. Ale bohužel jsem je už osázela a nenapadlo mě ty důlky zaházet.Dala jsem tam jen trošku zeminy a na to nasázela surfínie. Takže co teď s tím?Mám to znovu vytáhnout ucpat důlky a zase zasadit. Bojím se,že Surfínie tím zničím :(. Ale taky nechápu proč je tedy ta červená tyčka která ukazuje hladinu vody spadnutá dolů když jsem truhlík dostatečně zalila?Než z něj začala téct voda,tak červěná tyčka stoupla nahoru a jakmile voda vytekla tak zase klesla dolů.Tím pádem by to mělo značit,že v něm není voda.Nebo se pletu?Mám je letos poprvé,jsem z toho mimo a lituji,že jsem nedala normální truhlíky. Jo a ta dírka kterou voda vytekla tam tedy má být, pro odtok přebytečné vody?není to tedy závada ano?

Datum: 26.04.15 10:09

Zastavím se u dvou informací:

trošku zeminy - Troška je málo. Dávám plný truhlík, tak asi 2 cm pod okraj.

důlky zaházet - Pokud je v truhlíku dostatek zeminy, sesedne se sama. Vlastní váhou, při zalévání a tak. Napěchovat ty důlky, jak radí Clayman, je pro mě novinka, nedělám to a problémy nejsou.

Předpokládám, že ta vaše "troška" není jen posypané dno. Nic bych s vysázenými surfiniemi nedělala, nechala to být, případně ještě "trošku" :) přisypala.

Mám mnoho truhlíků všech druhů. S knoty, bez knotů, s doma propíchanýmí dírkami... V létě to chce stav rostlin trochu sledovat a zalévat podle potřeby. Do některého častěji, z některého naopak občas vodu vylít. Co do zavlažování považuji za nejlepší truhlíky Lebiš. U nich nehrozí přelití a naopak při plné vaničce se pak nemusí nějakou dobu zalévat, to podle počasí. Ale jsou moc úzké. Některé truhlíky mám pod střechou, do některých prší. Vysledovala jsem, že ty s vaničkou je lépe dát na kryté místo, za deštivého počasí nestačím vodu vylévat.

Toto léto se vyučíte, surfinie to jistě dobře přežijí, další roky už to půjde samo!

Datum: 26.04.15 10:33

Nemyslela jsem jen trošku zeminy do truhlíku.Myslela jsem na dno,pak jsem tam dala surfinky z květináče které měli dostatek zeminy a pak dosypala a upěchovala.Myslela jsem to tak,že jsem vyloženě nenapěchovala ty důlky.Jinak květináč mám krásně plný zeminy . Nepěstuji surfinky poprvé,mám je několik let po sobě ale poprvé jsem je dala do samozavlažovacích truhlíků.Jen jsem tedy nějak nepochopila proč odtéká voda z truhlíků(jako by byli přelité) když červený ukazatel je dole(jako by hlásil nedostatek vody)*sok*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.