Lze použít ledek a vápno?

Od: Datum: 13.03.15 11:43 odpovědí: 4 změna: 16.03.15 16:05

Máme větší zahradu v pronájmu. Bývalá nájemnice do půdy nic nedala a jen sklízela. Půda byla dost zaneřáděná. Mám otazku - můžu dát vápno a kdy? Třeba před vláčením nyní na jaře?A na podzim jsme před oráním pohodili ledkem nevadí to a můžeme na podzim opět zopakovat? Díky Marcela. Půda je tam dost vlhká.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 11:48
avatar

Ano, ledek tam dát můžete, ale zase ne moc. Mohlo by se stát, že pak rostliny velkým množstvím hnojiva spálíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 14:57

Vápno na podzim, ledek na jaře a na přihnojení.(přes zimu se vyplaví dusík). Nezapomeňte na ostatní prvky - draslík, vápník, hořčík,...Dále organické hnojení - hnůj, kompost, zelené hnojení. Záleží co budete pěstovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.03.15 18:10
avatar

Pokud nevím,v jakém stavu je zem na pozemku,nechám si udělat rozbor.Pak vápno bych používal jen na úpravu pH při překyselení.Ledek je zase jednostranné hnojení dusíkem.Většina užitkových rodtlin potřebuje vyvážené hnojení.Tedy i draslík a fosfor.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 16:05
avatar

Než průmyslové hnojivo, je potřeba do půdy dodat organickou hmotu. Tzn. pokud mluvíte o užitkové zahradě, tedy o políčku, pak porýt s dodáním uleželého hnoje nebo kompostu. To podpoří biologickou aktivitu, vaznost živin v půdě a napomáhá to také lepším vodním poměrům. Samotné průmyslové hnojivo není spásné!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.