Fikus benjamin

Od: Datum: 25.02.14 09:31 odpovědí: 3 změna: 25.02.14 15:41

Může mi někdo poradit.Mám na listech fikusu lepkavé kapičky které se dají jednoduše omýt ve sprše.Podle mně se jedná a výměšek nějakého škůdce.A na mladých výhoncích jsou zřejmně nějaké schránky tohoto škůdce ,které jdou velice lehce sloupnout.Viz. obrázky.Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.14 09:41

chybí fotky - ale zřejmě se bude jednat o tzv. medovici - kupte mospilan a ošetřete podle návodu

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.02.14 09:50
avatar

Vaše rostlina je napadena štítenkou. Prostředek proti ní nakupte v drogerii - personál jistě některý doporučí. Třeba PukliStop.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 25.02.14 15:41

Přesně teď je jich doba, fíkusek benjamín ti škůdci napadli právě v této i u několika známých, každý jinde, tak kdoví kde se ti potvorové berou. Nejrychlejší je pozorně pod každým lístkem na řapíčku najít kapku toho potvora a odstranit ho, jednoho po druhém. Jinak kytku během pár dnů zbaví všeho listíčka, opadá a rostlinka je holá.

Dobrá zkušenost je s tyčinkami substral careo proti škůdcům, mají je například v semenářství v libni na křižovatce, v takovém plochém červeném tablíčku 10 kusů tyčinek, zároveň je to hnojivo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.