Postřik lišejníků modrou skalicí

Od: Datum: 28.10.13 11:03 odpovědí: 3 změna: 30.10.13 17:27

Chystám se postříkat na zimu ovocné stromy,které jsou porostlé lišejníky.Mám doma od nepaměti velký šutr modré skalice.Mohu ji použít a v jakém poměru s vodou?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.13 14:49
avatar
Sakra ta paměť . . jak se jmenuje modrý postřik na plísně brambor a rajčat? Najdi si od něj návod a použij modrou skalici ve stejném poměru. Když se skalicí stříkaj proti lišejníku střechy přidává se ještě vodní sklo jako smáčedlo aby to nesteklo. Na stromy ale nevím to dej spíš klasické kupované smáčedlo nebo lžičku saponátu.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.13 22:20

Skalice se sice používá, ale zelená. Cca 5 % roztok. Postřik na podzim nebo na jaře před rašením. Mechanické očištění např. ocelovým kartáčem, pozor nepoškrábat do živého. Dále pomáhá natírání kmene a kosterních větví vápeným mlékem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.13 17:27

Jaký je prosím rozdíl mezi modrou a zelenou skalicí?Ten kámen je modrozelený a nevím,jestli je to ten či onen.Myslím to vážně,děkuji za odpověď.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.