Skalničky z Tesca

Od: Datum: 06.04.13 07:17 odpovědí: 6 změna: 06.04.13 17:55

Dobrý den,mám prosbu,u nás v Tescu prodávají ted celkem obstojně vypadající různé druhy skalniček,zajímalo by mne odkud tyto rostliny jsou či odkud pocházejí tedˇv této zimě?,zda je dobré je kupovat?Někteří místní zahradníci mají vše ještě zmrzlé a nebo dokonce ještě pod sněhem.Pochybuji,že by tyto většinou odolné rostliny měl nějaký zahradník někde vevnitř,nevím,cena-ks-34,90Kč.Znal by,nebo uměl by někdo odpovědět na tuto záležitost?Díky všem za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.13 09:55

Odkud jsou netuším ale jak někde vidím levnou skalničku tak nepřemýšlím jak dlouho vydrží a koupím ji, některé už kvetou a ten rok za ty peníze dělají parádu, některé přežijí a jiné odkvetou a je po nich. Rozmarýn jsem koupila v Albertu v kelímku za 20kč v akci a dnes je to nádherný půlmetrový keř v květináči. Ani skalničky z výstavy skalničkářů, které stály docela dost, se nechovaly jinak než ty z obchodu

doplněno 06.04.13 10:30:

"floro"

Osazování skalky rostlinami

Nově založenou skalku osazujeme rostlinami na jaře. Vysazovat začínáme v březnu a dubnu. Při použití hrnkových sazenic, můžeme vysazovat i později. Vysazené rostliny ve skalce zalijeme a první dny přistíníme, aby se brzo ujaly.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.04.13 14:48

No já nevím, ale my máme na skalce sníh, takže abych to tam teda nesázela. Já si počkám, až bude roztátý, svítit sluníčko a půda bude pěkně rozmrzlá a trochu i vyhřátá!

doplněno 06.04.13 14:52:

Jaro astronomické začíná rovnodeností obvykle 20. března. Meterologické jaro začíná 1. března. Ale přírodu zajímá vegetační jaro, které se neřídí časem, ale teplotami. Počátek je dán nástupem období s průměrnými denními teplotami vzduchu nad 5 °C a jeho konec je dán dosažením průměrné denní teploty vzduchu 15 °C.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.13 10:17

Jsou po přezimování venku oživnuté ve vytápěných sklenících. A jestli teďka kupovat? No záleží co s nima chcete dělat, pokud je chcete vysazovat do skalky, tak teď je to zbytečné, nebo jsetli je chcete sušit doma na parapetě...

Datum: 06.04.13 11:29

veškeré kytičky v těchto hyper, super a podobných marketech doporučuji nakupovat s rozmyslem. Když jsou ve slevě - tak bych možná koupila . Pak si je pořádně prohlédnout. Jestliže jsou to např. skalničky nebo tvralky a jsou FAKT moc pěkný - tak jsou ze skleníku nadopovaný hnojevem. Takovou kytičku musíte "aklimatizovat" doma v teple a pak teprve dát ven. Jestliže stejný druh koupíte v zahradnictví, tak třeba rostlina nebude zrovna teď tak nádherná, jak ta "baumaxová", ale bude mít daleko lepší předpoklady, že Vám venku krásně poroste. Jinak někdy žasnu, co vše a za jak draho se prodává. Takový ty skalničky- plevelnatky *smich*, které Vám každý majitel zahrádky dá s chutí zadarmo...No, nekup květináčíček za padesát kaček :-P

Co se týká prodeje různých tůjí, růží, keřů tamtéž. Vždy si prohlédnětě PŘEDEVŠÍM kořeny. To, co je nad zemí, to nerozhoduje o tom, jak Vám kytička poroste. Pak je tu další problém - nikdo z prodavačů Vám neporadí, jak a kde pěstovat. Zase plus pro "soukromníky". Dejte jim vydělat *modla*.

doplněno 06.04.13 11:35:

Jinak skalku můžeme osazpvat po celý rok. Jestliže sazenice mají kořenový bal, tak není problém. A já malou radu, jestli můžu. Já cibulnaté rostliny sázím pod skalničky, které kvetou později, nebo nekvetou vůbec.

Datum: 06.04.13 17:46

"sebod" dík za dobrý nápad, hned to vyzkouším.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.13 17:55

Je jedno jestli je to taková nebo maková kytka, i kdyby to byl sebevětší plevel, tak pořád je to práce než se ten květináčíček dá na pult. Někdo musí vypěstovat matečnici, pak to namnožit, zasadit, zalévat a hnojit a na pult dovézt, plus substrát a květináč.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.