Proč mi u amarilis raší jen listy ne květ?

Od: Datum: 15.01.12 16:42 odpovědí: 13 změna: 28.01.12 12:00

Co dělám špatně, zasadila jsem na podzim Amarilis a raší jen samé listy,

co mám dělat aby nasadil stvol s květy? zdenka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.12 17:33

Amarilis má přes zimu období vegetačního klidu. Čili měl teď někde v chladnu spát až tak do února. Pak ho dát na teplo a pomalu zvyšovat zálivku. Pak začnou rašit listy a jeden či dva stvoly s květy.

Více zde:

http://www.amarylis.estranky.…ky/pestovani_hippeastrum.html

Ohodnoceno: 1x

Od: zdenka2
Datum: 16.01.12 09:19

Díky za odpověď, to jsem udělala, ale bohužel ve sklepě paneláku je moc teplo. Takže když začal na vánoce rašit,tak jsem ho přendala do mezipatra balkonu a začala zalévat. Obrovskou rychlostí začaly růst listy, ale žádný stvol s květem.Těd sousedka radí zastříhnout listy, Co dělat?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.12 18:16

Zdeničko,Pokud vloni amarilis kvetl,je cibule dost vyčerpaná.Musí se nechat po odkvětu zesílit,nechat co nejdéle vegetovat,hnojit a zalévat.Pak nechat zatáhnout a odpočinout ve sklepě.Když už začal růst,nechám vyrůst listy a opět hnojit a zalévat,aby cibule vyrostla.Jen tak má jistotu kvetení.

JABRAKA

Od: zdenka2
Datum: 16.01.12 14:29

To jsem udělala,ve sklepě je však teplo,tak začaly rašit listy. Asi letos žádné kvetení nebude,zato budu mít sposty listů.

Co nadělám. Příroda je letos zblázněná kolegyně má na zahrádce krásný sněženky a pučící tulipány.pa hezký den Z

Od: hla
Datum: 15.01.12 18:24

ja ji vždy na podzim vyndám po odkvětu z květináče očistím ji od "omladků"(malé cibulky) a zasadím ji do nové hlíny a jen o málo většího květináče než byla před tím,ale zasadím ji jen tak do jedné třetiny výšky její cibule,tak aby byla jakoby nad hlínou.Dostala jsem ji jako maličkou cibulku a dnes už je jak menší pomeranč.znovu v této době má dva listy a třicet cm vysoký stvol a na něm poupata.

Datum: 18.01.12 10:51

Moje kytky odjely z paneláku k babičce na chalupu kde v zimě bývá 16C a i méně, mě amarilis a clivie nikdy nekvetly a tam kvetou jako bláznivé, babi je zaleje občas, hnojivo to neznají vůbec. Vše co mi v paneláku nešlo, tam je krásné.

Od: zdenka*
Datum: 18.01.12 13:32

díky za radu, jdu hledat babičku:) zdenka

Od: viky®
Datum: 20.01.12 00:22

Amarylis i když vyrazí listy, nechce zalévat. Je to jen cibule, která se probudila k životu, nechte ji na sucho, až se objeví květ, pak teprve jí jen roste, nezalévat. Květ bude silný a nebude utíkat nahoru a vytahovat. Cibulky přes zimu, jsem léta dávala v paneláku do krabice s polystyrenu. Všechny cibule vydržely. Nyní bych nezalévala, jen jí dejte někam, kde je chladno a nechte jí co bude dělat. Zatím má vegetační klid. Zde je vše podrobně vysvětleno. Z netu: http://www.amarylis.estranky.…ky/pestovani_hippeastrum.html

Ohodnoceno: 2x

Od: zdenka*
Datum: 20.01.12 13:05

Díky za radu, omezím tedy zálivku a vyčkám, co bude dál zdenka

Datum: 20.01.12 19:50

Dobrý den, co napsat. Mrkněte se na mojí odpověď v téměř shodném dotazu. Na Vaší otázku co děláte špatně, odpovím : zimujete cibuli v teple a neuvěřitelně zaléváte. Jestliže máte ledničku, chladničku, tak můžete cibuli mít v chladničce, v šuplíku, jak se dává třeba ovoce.

Ohodnoceno: 2x

Od: venda1111
Datum: 27.01.12 22:51

Mám letos úplně ten stejný problém. Minulý rok byla moje cibulka Amarilisu narašená, tak jsem jí taky zasadila do půky, prostě vše jak má být a v loni právě jako první mi vyhnaly hned květy, byly celkem 4 velké a krásné na jednom stvolu a pak hned vyrazil druhý stonek zase s květy (tentokrát už byly tři). No, a pak nakonec mi vyrazili listy. Po sezoně jsem je postupně přestala zalévat a jak žloutly,tak pak začaly usychat ,tak jsem je naráz ustřihla. Cibuli jsem sklidila a letos jí mám zase napůl v zemi, přesně jako loni, akorát mi v prosinci začala rašit a hned jako první se mi objevili listy. Těd už jsou listy dlouhé a já stále čekám, ale květ nikde. jak to udělat,aby znova kvetla jako v loni?!...

Datum: 28.01.12 11:11

v jaké teplotě jste zimovala cibuli? jestliže jste zimovala v přílišném teple, tj. nad 10 C tak s tím neuděláte nic, je to prostě příroda a pokud nezachováme určité podmínky, tak se nám cibule nebudou chovat podle našeho přání.

Od: venda1111
Datum: 28.01.12 12:00

Zimovala jsem jí doma ve spíži, kde je teplota tak 8 stupnů. Když jsem jí ale koupila, už byla trošku narašená, tak jsem jí nechala v krabici a měla ji schovanou doma. myslím, že v pokoji, nebo v ložnici, kde je ale samozřejmě vyšší teplota, než ve špajzu. Mám takovej pocit, jestli už se trochu kvetením nevyčerpala. Minulý rok takové veliké nádherné květy a letos nic.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2015 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - online hry | ProTebe.cz - dopisy, básničky, sms | Změna času | PixWords nápověda slov