Corel Draw dotazy 2

Od: Datum: 18.02.16 11:09 odpovědí: 0

Mám další dotazy k CorelDraw:

5. Mám objekt ze křivek (jsou zakulacené - důležité! (typy uzlů nejsou přímky ale křivky)) a chci jednotlivé bodům přesunout na mnou určené souřadnice X,Y. Je nějaké možné řešení než mřížka nebo vodíci linky(které vytvořím podle souřadnic a pak ty linky zase smažu - neefektivní). Zkoušel jsem ukotvitelný panel Souřadnice objektu - poslední ikona vpravo (Čára s více body) a v seznamu bodů upravit x nebo y souřadnice. Tlačítko nahradit nebo vytvořit objekt. Funguje to skvěle až na jednu vadu - že to segmenty převede z křivek na přímky - ztratí se zakulacenost).

6. Je možné v režimu Výběr ("tzv šipka" kdy přesouvám a zvětšuji obekty, je to nejčastější nástroj), možnost editovat (přesouvat)uzly, jako kdybych byl v režimu Tvar (F10)? Částečně se to zatím dá řeši zkratkou Ctrl Space - která přepíná Výběr a poslední nástroj(tedy tvar)

7. A ještě jsem chtěl najít seznam klávesových zkratek, protože když si jejich seznam přečtu, tak si třeba zapamatuji některé nové, které bych jinak nezjistil

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.