Aplikace fotoaparát pro windows 8

Od: Datum: 30.09.15 23:36 odpovědí: 0

Ahoj, na notebooku Lenovo Helix mám fotoaparát a 5 megapixelů 2592 x 1944 pixelů. OS Window 8. 1.Program Kamera, použitý k focení bohužel po upgradu nedovolí nastavit rozlišení a je fixované na 1920 x 1080. (Specální dotaz_: myslíte že je to u všech notebooku na pevno, nebo to může být dáno tím, že displej je stejného rozlišení á nebo tím, že i toto rozlišení je nejvyšší, ve kterém dovoluje notebook točit video při 30 fps a zároveň nejvyšší rozlišení vybratelné z nabídky rozlišení v této aplikaci kamera: 720p nebo 1080p)Tudíž rozdíl 2 a 5 Mega.px je dost omezující. Proto lze fotit pomocí jiných programů, které vyberou "Integrated Rear Camera" a nastavím i tam ručně rozlišení.Ale zde opět je kompromis: Už v této Fázi musím vybrat rozlišení, fps a kodek(mjpeg,rgb,yuvy), které se použije k vyfocení snímku. Zároveň ale jsou tyto volby použité k zobrazení náhledu a 2592x 1444 umí jenom 15fps v mjpeg a 5 fps v jiných. A jistě uznáte, že při těchto fps je vjem z hledáčku ne uplně hezký. A blbě se tím konntroluje okamžik, kdy je správně zaostřeno, protože foťák ostří pravidelně a při nižších fps selze strefit do neostrého snímku.Navíc další věc: ta mjpeg komprese nemá možnost nastavení kvality a je poznat, že obrázky trpí mírnými artefakty JPG a také lze pozorovat horší saturaci.Proto by mě zajímalo, zda je možné nějak provozovat focení tak, že náhled se bude získávat v 30fps a zvoleném rozlišení (1920x1080 nebo i menší, podle velikosti okna) a jakmile chci udělat fotku, foťák přepne do 5 mp a RGB.
Znáte nějakou takovouhle aplikaci? Ještě bych chtěl možnost ovládat ostření jelikož kamera má možnost nastavit z autofocusu na manuální, ale bohužel je to hloupě naprogramované, protože je to pouze dostupné z Lenovo aplikace a k tomuto je nutná podmínka, že před jejím otevřením fototaparát jiná aplikace nepoužívá. Kromě možnost autofocus a manual focus bych chtěl něco jako selective focus, kdy kliknu a zaostří se na dané místo.


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.