Corel Draw - malířské techniky

Od: Datum: 10.06.15 00:36 odpovědí: 0

Chtěl bych poradit, jak v programu Corel Draw X7 nakreslit čáru, která má proměnný obrys. Jedna z možností je kreslit místo čáry uzavřený útvar bez obrysu ale s výplní (která bude napodobovat obrys), jenže pak vznikají problémy když chci zvětšit ten "obrys" - jeho sílu, nebo změnit barvu obrysu nebo výplně v ssoučasně více objektech - chová se to složitě - zavrhnul jsem to.

Tak jsem našel v Corelu Nástroj Malířské techniky (I). Řeší problém ale jen napůl:

-stále je barva tahu je určena Výplní a nikoliv Obrysem (který vytvoří obrys obrysu ).

-z toho vyplývá taky, že síla obrysu se musí specifikovat jinak než u obvklých čar - konkrétně přímo v atributu na liště toho nástroje.

Další věc se týká samotného zadání síly obrysu: buď je možnost v atributech nástroje vybrat možnost Podle tlaku, to ale funguje, když mám notebook s digitálním perem. Druhá možnost je kreslit odle Předvolba, kde se dá vybrat, jestli má například jít o čáru, jejiž síla klesá od začátku do konce (různou rychlostí) a podobně. V obou případech by mě ale zajímalo, jak dodatečně pak upravím profil té tloušťky čáry. Jde manipulovat jenom se samotnou čárou.

Existuje, něco, co kreslí proměnný obrys přímo jako vlastnost obrys?


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.