Acer Aspire 5920g - Grafika či LCD?

Od: Datum: 08.02.15 19:59 odpovědí: 0

Dobrý den,

řeším problém na svém NTB (viz předmět). Večer jsem ho vypnul, ráno se rozjel s černým svislým pruhem přes střed pravé poloviny LCD - zbytek LCD byl podsvícený - částečně i do modra, ale kompletně nečitelný, Zkoušel jsem napojit na ext. monitor, ale ext. monitor hlásil "no signal". LEDka zapnutého stavu svítí, LEDka pro HDD funkční - HDD načítá.

S tímto stavem jsem ho předal kolegovi v práci, který měl doma Acer Asp 57xx, se stejným konektorem pro LCD (oba 15,4") nicméně "můj" LCD v jeho 57xx ani "jeho" LCD v mém 5920g ani neproblikl přestožemají stejný konektor.

Vzal tedy mou grafiku (nVidia 8600m GT 512MB), přehnal ji teplotou a dal zpátky. Poté je možno připojit NTB na ext. monitor a na ext. monitoru běží vše ve standard. režimu (na zkoušku jsem rozjel COD 2). LCD na NTB však již není ani podsvícený - prostě nereaguje vůbec.

Když jsem se díval přes ext. monitor na možnosti zobrazení, tak se mi ext. monitor zobrauje jako "1" (při identifikaci) a jiný monitor není ani v nabídce. Prostě ten ext. monitor je jediný, který NTB "zná".

Moje otázka zní, zda může být špatná "část" grafické karty a nebo by mohl být problém v LCD samotném, příp. "na cestě" z graf. karty do LCD (studený spoj, kabel k LCD, .. )?

Předem děkuji za jakoukoli reakci


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.