Cirkulárka 400V/ 4.ookW

Od: Datum: 17.02.17 05:50 odpovědí: 4 změna: 17.02.17 20:57

Pánové ,všem děkuji,za vyčerpávající odpovědi.Teď něco pro upřesnění.vlastním jednu cirkulárku domácí výroby,vyrobenou podle tování s motorem4kW,občas se stane ,že hlavní jistič 25A B vyhodí. Bohužel tento motor nelze použít spřeínačem hvězda/trojůhelník,a jako hlavní jistič se nesmí používat jiný než s charakteristikou B,a jeho prudovou hodnotu bych nechtěl zvyšovat. Proto bych chtěl vědět ,zda má někdo zkušenosti s novými (zakrytovanými) pilami,třeba i zahraniční výroby 4kW a výše,zda je tento problém s rozběhem nějak vyřešen. Moc děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.17 06:17
avatar

S továrními výrobky a motorem do 5,5kW problém není při hlavním jisiči 3x25A/B; a k tomu vašemu motoru, o frekvenčním měniči jste nepřemýšlel?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 20:10
avatar

S továrními výrobky od 4kW problém je. Frekvenčák je sice řešení, ale není to zrovna levné řešení - v praxi mají frekvenční měniče formátovací pily nejvyšší kategorie, které mají zpravidla 7kW a jejich cena je několik set tisíc.

Když už je ten problém, tak bych přemýšlel o softstarteru - už jsem takovou záležitost několikrát řešil, je to levnější než měnič a funguje to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 07:53

Když vlastní cirkulárku s motorem, který nejde použít pro rozběh hvězda - troúhelník, tak se mi zdá nejjednodušší koupit nový elektromotor, který půjde rozbíhat přepínačem hvězda - trojúhelník.

Další možnost je použít před motor softstartér. Je to zařízení pro plynulý rozběh motoru a je levnější než frekvenční měnič.

Frekvenční měnič je zase univerzální zařízení, takže pokud máš více strojů s elektromotorem a chceš u nich měnit otáčky, pak využiješ frekvenční měnič.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 20:57

V minulosti boli na rozbeh reostaty,kde sa po rozbehu pridávali otáčky až na maximálne elektromotora.Výkon bol obmedzovaný cez odpory až do priameho spojenia.Mojá úvaha je prepínačom ovládať jedno prepnutie cez odpory na každej fáze a potom po rozbehu prepnúť na priamo.Ďalšou možnosťou je cez triaky,no zase je potreba mať plynule ovladácie napätie

Inak ak vám 4kW elektromotor vyhadzuje 25A istič,tak podľa mňa máte preťaženú jednú fázu,je na ňu pripojených viac spotrebičov s vyšším príkonom.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.