Lak na palubky

Od: Datum: 11.04.16 21:07 odpovědí: 0

Zdravím, prosím o radu s výběrem laku na palabky - podlahu. Na stávajících je jakýsi lak, který není sice špatný, ale to dřevo pod ním dostalo už dosti zabrat (byly v něm díry, které jsou teď opraveny). Chtěl bych nějaký lak podobného kalibru, protože tento v místech, kde je dřevo promáčklé od nábytku není prasklý, ale přizpůsobil se novému tvaru. Jaký to je lak ale netuším.

Operuji momentálně s tím, že bych to natřel:

1) FORTEKRYL podlahový lak - byl mi vychválen, nicméně k vodou ředitelným břečkám přistupuji dost s despektem. Udávaná tvrdost i rychlost schnutí je dobrá, ale pružnost jsem nikde nevyčetl. Navíc výrobce neuvádí možnost natírat válečkem, což je zásadní nevýhoda při ploše cca 20 m^2. Cena za 4 kg je cca 700.- což je super.

2) PURLET 2K PU LAK NA DŘEVO - ten mi byl doporučen jakožto "zapomenutá kvalitní barva", která je dost tvrdá, ale schne pomalu, pružnost neznámá. Je to sice vodou ředitelné, ale je dvousložková, takže určitě kvalitnější než předchozí možnost. Cenu neznám (na netu jsem nenašel, v obchodě jsem si nezapamatoval). Výhodou je aplikace válečkem.

3) S1300 - dvousložkový epoxid. Zatím je favoritem díky dobré předchozí zkušenosti - je celkem tvrdý (abych řekl pravdu, tak číslům u předchozích dvou moc nevěřím), slušně pružný, chemicky odolný, dobře se natírá i štětcem a jde aplikovat válečkem. Značnou nevýhodou je celkem pomalé schnutí a hlavně brutální smrad odhadem tak týden od začátku natírání. Cena stejná jako za první variantu, takže super.

Máte zkušenosti s výše uvedeným, co doporučíte Vy ze své zkušenosti? Tvrdost úplně důležitá není, protože podklad je smrk, důležitější je spíš to, aby lak nepraskal při deformaci podkladu (např. při šlápnutí podpatkem), neměnil časem barvu (vlivem UV) a snadno se aplikoval.

Druhá část dotazu: co na podlahu - MAT, POLOMAT, nebo LESK? Lesk bych asi vyloučil, ale co ty další? (Na matném asi bude méně vidět poškození, že?)


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.