Eternitová střecha

Od: Datum: 16.03.16 08:10 odpovědí: 6 změna: 17.03.16 16:03

zdravim,

v horizontu 5 let plánujeme výměnu krytiny na střeše. Stará střecha je eternitová vlnka. Její likvidace nebue žádná sranda. Máte někdo zkušenost jak na to? Pravděpodobně se bude muset zaplatit firmu, která to demontuje a zlikviduje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.16 09:10
avatar
Eternitové vlny se dělaly s azbestem i bez. Záleží na stáří. Chtělo by to předem konzultovat se znalcem abyste zbytečně neplatili likvidaci nebezpečného odpadu a ono to nebylo bez azbestu. Firma které to zadáte vám to samozřejmě neřekne. Té jde o kseft.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: voras68
Datum: 16.03.16 14:03

Pokud máte vlnitý eternit,koupený ještě před změnami(to je po revoluci),tak určitě je s asbestem.Ekol.likvidace je nejlepší řešit přes technický služby nebo MariusPederson-přistaví kontejner a zlikviduje i s platným dokladem o ekol.likvidaci-a zas to není až tak drahý,děláme to přes 35let,takže vím o čem mluvím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 14:07
avatar

Pokud jsou ty vlňáky v pořádku, tak když je dáte za dvacku kus do inzerátu, budou pryč za pár dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 14:36
avatar

Určitá nebezpečnost eternitu je pouze v tom,že byste při sundávání ze střechy ho ozlámali,vznikalo by velké mnžství prachu a ten jste vdechovali.I tak stačí použít respirátory a je zcela po nebezpečí.Desky se pokropí vodou,a složí někam na paletu.Pak můžete v klidu rozvažovat,co s nimi.Dva chlapi bez jakéhokoliv nebezpečí na zdraví střechu pomalu rozeberou skoro zadarmo.Eternit i přes různé hrůzostrašné historky lze i uložit do zavážky.

Problém je jen v byrokratických předpisech,které nařizují likvidátorům dodržet nesmysly.Je to proto,aby si speciální firmy přišly na slušný obolus.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.03.16 19:58

Vyměňovali jsme střechu na trochu větší budově a báli jsme se téhož. Poplatky ale nejsou tak katastrofální. Firma, co nám pokládala nakonec Ti-Zn střechu zlikvidovala "v ceně" - já vím, že je to velmi relativní, ale naopak, když viděla azbest (a tohle byl), mohla si přece cenu navýšit. Ale neudělala to... Nechal bych to zlikvidovat firmu, co bude dělat novou střechu. Pokud to budete dělat svépomocí, osobně bych se snažil volit firmu a i tak si myslím, že to nebude finanční krvácení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 16:03

Jak uz tady nekdo psal, protoze eternit se uz nevyrabi, ale je na vecne casy (a nikdy jinak :)), tak ho bez problemu prodate.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.