Oprava udírny

Od: Datum: 30.09.15 21:49 odpovědí: 0

Dobrý den, rád bych opravil starší zděnou udírnu a potřeboval bych pár "odborných" rad ;)
Jak už jsem uvedl, udírna je starší a zděná (z cihel), ale podepsal se na ní zub času a potřebuji vyspravit omítku a pár rozdrolených opadlých cihel a vystavět kouřovod s topeništěm.
1. je vhodné se pouštět v tomto počasí do betonování / opravy omítky? Doporučujete přidat do malty i vodní sklo?
2. topeniště a kouřovod jsou zcela zničeny (kouřovod byl veden v zemi a vyložen cihlami). Rád bych zachoval původní kouřovod z cihel a ptám se, jestli mohu na zakrytí kouřovodu použít betonové dlaždice (chodíkové - 30x30x4cm) nebo ho mám zakrýt také cihlami (ptám se, protože mi nějaké dlaždice zbyly a nemám pro ně využití). Na zakryté dlaždice potom zeminu, protože je kouřovod v zemi.
3. původní délka kouřovodu byla cca. 100cm (což není mnoho), rád bych ho proto prodloužil na 150cm, bude to stačit nebo mám jít na 2m?
4 samotné topeniště mám v plánu vyrobit z cihel, mohu ho zakrýt plechem a na něj dát opět dlaždice?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.