Vyúčtování energií + pojištění domu

Od: Datum: 13.04.15 23:35 odpovědí: 0

Dobrý den,

s manželkou jsme koupili byt k rekontrukci, který jsme opravili a nastěhovali se loni koncem února. Dům s 6 bytovými jednotkami původně patřil jedné rodině, která však o některé byty přišla v exekuci. Z původního osazenstva zbyli jen dva majitelé. Další noví majitelé, stejně jako my, koupili další byty, ovšem dosud nebylo možné vytvořit společenství vlastníků. Nyní přejdu k problému. Minulý týden jsme obdrželi doporučený dopis, který nám zaslala dcera původní majitelky (zároveň majitelka jednoho z bytů) a v něm po nás požaduje platbu za:

elektřina ze společných prostor 207,- Kč (necelá 1/5 celkové částky)

odstranění závady při úniku plynu 498,- Kč (1/5 z celkové částky)

pojištění domu 945,- (1/5 z celkové částky)

O pojištění jsme se dozvěděli loni v prosinci, když jsme se snažili vytvořit sdružení vlastníků, ovšem kvůli nedostavení majitelů nedošlo k vytvoření sdružení, protože účast nebyla 100%. Pojistka je uzavřená na původní majitelku a v případě pojistné události bude vyplacena pojistka jí. Nevidím tedy důvod, proč ji platit.

Zajímá mě, jakým způsobem se rozpočítávají uvedené vyúčtování. Jestli se dělí počtem bytových jednotek nebo se rozpočítávají podle podílu na domě a zda-li máme částku za pojistku uhradit či nikoli.

Děkuji za odpověď


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.