Topmax Uni 15Kw na tuhá paliva

Od: Datum: 01.11.14 00:05 odpovědí: 0

Dobrý den, Mám kotel Topmax uni 15kw kde komín má cca 6 - 6,5m a z důvodu hustého dýmu teď špekuju už třetí den jak udělat ideální spalování a nějak se mi nedaří. Než jsem začal špekulovat ze vším co jde, jak už větrák, klapky, všechny dveře různě otvírat a určitou délku otvoru ..

Topím eko kráškem a dřevo, který nasypu dolu (teď možná tak 3 lopaty) nahoru dám silnější kousky špalků, na to menší - kde si udělám jakoby žlab a do toho rozdělávám oheň klasicky - papír, na to štipky a silnější štěpky at dobře chytnou ty hrubší kusy dřeva vespod)

Teď již to je i podle mě ideální, nejlepší průhledný a slabý dým při rozdělávání ohně se mi ukázalo toto - klapu do komína na plno, spodní a prostřední dveře otevřené na půlku a dokonce přikládací dveře pootevřené (směrem do topeniště mám ještě ocelový kryt) - zde jde jen takový už snesitelný lehký, šedý průhledný dým. Potom jak se krásně rozhoří, zavřu dveře a větrák na minimum je 10% (když spadne teplota je větrák na 20% bohatě stačí), klapu do komína na čtvrt zavřenou a oheň krásně namodralý ..

Prostě mi to hlava nebere, myslím si, že bude problém v silném tahu a špatně udělaného "ing. vymyšleného větráku - fouká do popelníku přes rošt do paliva (při zavřených dveřích na rozdělávání ohně mi přijde že větrák moc fouká do plamene a komín to nebere, tím více dýmu)

už fakt nevím, nemáte někde zkušenost nebo stejný problém, který jste přešily?

Díky moc. S

doplněno 01.11.14 00:12:

Bohůžel teď nemohu odfotit, tak aspon jsem našel nějké fotky na internetu, tak aspon pro ideál nahodím

Jen větrák na kotlu - http://i.idnes.cz/11/102/cl6/STK3e8bdb_komin_cejka1.jpg

Otevřená spodní a prostřední dvířka - http://www.s24.sk/files/img/komin6-zima.jpg

A tento ted mám já, když mám otevřené vče co se dá - http://4.bp.blogspot.com/-L3K…BA4/VfO58uhYPJ0/s1600/dym.jpg


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.