Nejste přihlášen/a.
Ahoj,
začal jsem pomalu dávat do pořádku zevnějšek domku a teď řeším dva problémy. První je čím lepit polystyren. Na nově udělanou přístavbu z ytongu jsem to dělal na pěnu a bylo to celkem v pohodě(dokonce jsem se dostal na udávanou spotřebu). Jak ale na původní zeď, kde je omítka hodně poškozená. Mám v plánu ji celou otlouct a chtěl bych to lepit přímo na cihly. Nevím ale jestli se to může a čím. Obrázek přikládám. Bojím se, že pěny bych vyplácal hrozně moc. Zas se mi ale líbí ta práce s ní.
Duhý problém je zateplení v jiné části domu, kde má omítka v rohu cca 0,5m široké dvoucentimetrové zvýšení(nevím jako to popsat, pomůže obrázek ). Nevím jestli ten výstupek zachovat nebo ho srovnat. Když bych ho chtěl srovnat, tak bych z výstupku oklepal omítku a vedle něho omítku nechal. Tím by se rozdíl zmenšil tak na 1 cm. Čím tady lepit. Pěnou nebo lepidlem? Nebo omítky nechat a nalepit do toho nižšího místa tenčí polystyren a na něj pak v celé ploše silný?
Když bych chtěl výstupek zanechat, tak můžu udělat zvlášť tu plochu vedle a zvlášť výstupek? Nebo jak se to dělá?
Zkušení stavaři se neozývají tak zkusím já amatér: stěnu určitě oklepat a očistit od staré omítky a před zateplením napenetrovat. Z hlediska spotřeby je podle mě jedno jestli pěna nebo lepidlo, na nerovný podklad vyjde i toho lepidla více. Větší nerovnosti si předem vyrovnejte tenčími deskami polystyrenu.
Co se týká výstupku, to musíte posoudit sám z estetického a technického hlediska, já osobně nevidím žádný přínos v odskoku 2cm. Taky záleží na tom jak silnou izolaci tam dáte. Určitě jde vyrovnat to nižší místo 2cm deskou a přes celé pak přetáhnout další desku do požadované tloušťky. Nebo abyste si ušetřil práci a pěnu, tak na tu větší plochu nalepit o 2cm silnější desky než na výstupek, nedotáhnout až k výstupku, ale použít k přechodu 2cm tlustou desku. Přechod pak přetáhnout deskou ze strany výstupku. Jestli předtím oklepat omítku? Záleží na tom, jak dobře drží. Určitě ale předtím napenetrovat.
V obou případech hlasuji pro pěnu
pokud jste již lepip pěnou, tak u ní zůstaňte.
Odstraňte jen omítku, která nedrží. Očistěte KVALITNĚ zbytek omítky, nerovnosti na 1 cm vyrovnejte podlepením polyše.
Pokud chcete udělat výstupek, (nedoporučuji) tak ho normálně nalepíte na polyš,...
Díky oběma.
Výstupek tam právě nechci. Takže z něho otluču omítku a uvidím jak to bude vypadat. Do toho centimetru rozdílu bych se měl vejít a po celé ploše nalepím stejnou tloušťku.
Ještě se chci zeptat na zkušenosti. Lepil jsem DenBraven Tehrmokleberem a tím jsem udělal tak 6m2. Podle jeho popisu je to ale v pořádku. Teď jsem koupil něco od soudalu, kde píší až 14m2. Nemáte zkušenost s pěnou, která vyjde v poměru cena / plocha / kvalita nejvýhodněji? Zatím lepím jen tu přístavbu a kus domu(25m), ale chytám se na celý dům a nechce se mi dávat majlant za pěnu. Ikdyž práce s ní je pohodová
mandusi, nevěřte zázrakům, klidně Vám přilepím 15 metů EPS s jakoukoliv pěnou, ale nezaručuji jak to bude držet. Když si pustíte video
dolur.cz/... (druhý řádek), nebo přečtete si jak má být silný proužek pěny, tak zjistíte že 6 metů jen tak tak vyjde..
Pokud více, dáváte málo pěny...
Osobně dávám více pěny a bez hmoždinek, patních lišt, proto zbyde více peněz na pěnu...
jj, na Vaše stránky jsem už koukal, když jsem něco hledal. Videa mám spozřejmě několikrát projetá
Ještě se chci zeptat na jednu věc. Někde jsem četl, že ostění oken se má dělat do 1/3 rámu. Je ta 1/3 správně?
Tak vám ještě nedám pokoj
Výstupek jsem otloukl, nalepil testovací prih polystyrenu a zjistil jsem, že to půjde v pohodě nalepit v jedné ploše.
Ale ještě bych potřeboval další radu. Jak zakončit roh, když stěnu za rohem budu dělat až příští rok?
Přikládám další umělecké foto
klidně mě nedávejte pokoj,
jak ukončit? Jednoduše, ale vždy se najde více řešení. Pokud vůbec nechcete oddělávat okap ale jen zakončit stěnu u verandy, tak přesadíte polyš přes roh o sílu:
1) lepidla 1cm,
2) síla polyše na straně svodu okapu (asi 10cm?)
3) 1-2 cm na odřezání a zarovnání kolmosti a očistění od zažloutlého polyše.
Příští rok hrany polyše dáte od sebe 1 cm a k sobě slepíte pěnou celou plochou, tedy 10cm hluboko, 1 cm široko a na výšku baráku..
snad jsem to popsal tak jak si to představuji...
nebo 603902651
takže si to připravím stejně, jako bych pokračoval letos (hrana bude ob desku s barákem a ob desku s přesahem s rezervou na šokrábání žlutého polyše)? Jak ale s natažením lepidla? Když to natáhnu do kraje, tak jak tam potom dám rohový profil?
Sakra, to jsou vždycky takový blbosti, na který člověk narazí až behem práce
Dáte kombi lištu přes tu hranu a zatáhnete 10 cm slabě (1x) do lepidla...
doplněno 16.08.12 18:22:je večer a ni..
ICQ 55180641
skype: milancukrar
mailto: milan.cukrar@volny.cz
to jste dobrej, na mobilu psát a vkládat fotky?
to neznám a neumím. asi proto, že nepíšu sms..
ok, odpoledne sem dám fotku, jak si to představuju(jak jsem to pochopil) a poprosím Vás o schválení.
Ještě jsem četl, že v určitých případech - při obkladech - se dávají hmoždinky přes perlinku. My chceme ten vchod obložit pískovcem. Hmoždinky jsem tady v plánu měl, akorát nevím, jeslti tedy pod nebo nad perlinku
něco takového bychom na tu stěnu chtěli
doplněno 16.08.12 19:14: koukám,ze jsem tomu dneska dal. ani odkaz, ani fotkapokud na roh svítí slunce, tak to překryjte jiným polyšem 1cm...
to pak zahodíte..
doplněno 16.08.12 19:19:zakrýt hadrem před světlem..
doplněno 16.08.12 19:36: mandusi, to jí nesmíte vzít vzácnou dečku...
nebo bílým barvou vodou ředitelnou..
ale polyš je rychlejší..
Přátelé, nějak jste zamluvili hmoždinky v případě budoucího obkladu na zateplení. Takže kotvit přes perlinku? Obyčejnou? Ještě do měkkého lepidla? A jak hluboko zatlouct? Když bude hmoždinka přes perlinku, vytvoří se výstupek ... Ten se pak dorovná vrstvou stěrkového lepidla? Nebo je na to nějaké finta?
Čeká mě něco podobného, tak vás oba s napětím sleduji
paaja, ale nezamluvili hmoždinky, ty tam nejsou vůbec potřeba!
Přes perlinku jedině přes pancéřovou na specielní použití
obyčejnou myslíte co?
určitě nedávat hmoždinky do měkkého lepidla (až za 48 hodin)
jaký bude obklad?
(když se dává obklad na stěnu, na SDK taky se dávají hmoždinky?)
mandusi,
je jen na Vás, jak se rozhodnete, já můžu naznačovat nějakou cestu..
třeba vezměte jeden kus obkladu, navlhčete ho, přilepte ho na EPS a za 3 dny se snažte bez páčení jen tahem ruky odendat obklad.
doplněno 17.08.12 11:39:jsem zapoměl
hezký víkend!
Opravdu myslíte, že není nutné kotvení polystyrenu hmoždinkami pod těžký obklad jako jsou třeba lícové pásky? Já jsem vyšel z dokumentu klinkercentrum.cz/... kde je to přímo doporučeno. Je zmíněna i ta pancéřová perlinka, přes kterou se teprve mají zatloukat kotvy. Asi je nesmysl je v tomto případě zahlubovat do podkladu, proto můj dotaz, jestli stačí vzniklé výstupky jenom dorovnat vyšší vrstvou lepidla při lepení obkladových pásků.
Nevím jestli mě má uklidnit příklad s SDK - jedná se přece jen o materiál do vnitřního prostředí. Vnější fasáda je vystavená mnohem brutálnějšímu kolísání teplot a vlhkosti, které můžou s časem pozměnit vlastnosti použitých materiálů. Dodatečné přikotvení perlinky chápu podobně jako manduss, že se jedná o pojistku proti odloupnutí stěrky od polystyrenu a dodatečné zpevnění nosné vrstvy pod obkladový materiál.
Chápu, že se výrobci materiálů kryjí někdy až přehnanými pracovními postupy proti případným reklamacím, na druhou stranu bych nerad něco zanedbal.
chlapci, já Vás chápu, dokonce jsem v pátek ještě zákazníkovi prodával pancéřovku, i dlouhé hmoždinky s kovovým trnem.. ale to bylo jeho rozhodnutí...
zkuste se zeptat Klikeru, aby Vám zaslali certifikát na zateplení ETICS a ETAG s pásky...
něco jiného je doporučení výrobce a zkušenost. Zkuste přilepit obklad na polyš a trhejte ho... podaří se Vám to?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.