Automatická nabíjačka

Od: Datum: 06.01.16 02:51 odpovědí: 0

Dobrý večer všetkým,

Chcel by som poprosiť niekoho kto sa vyzná. Ako pracuje automatická nabíjačka akumulatorov? Mám gude gab 8a po zapojení do siete a následnom nastavení na WET a 12V teda pre nabíjanie olovenej autobaterie, sa mi spusti nabíjanie. Mám tam rozsah 20 - 90%. Keď batéria dosiahne 90% a viac, tak sa nabíjačka sama vypne , ukáže led diodu plného nabitia čo trvá asi 35 minut. A potom akumulator dobíja v nejakom intervale. Teda cvakne rele zacne dobijat na 13,8 V 2A na dobu cca 20 sekund a potom precvakne a zase nenabíja ale 3 minuty. A to dokolecka.. Vyrobca mi tvrdi ze to je ok, ze nabijacka po dosiahnutom napati na svorkach 13,2V sa vypne a ostane v dobijacom rezime. ALe nerozumiem, ako mi moze dobit za 35 minut bateriu a to tak, ze dosiahne na svorkach 13,2 V. A čo kapacita? Tiež je tam možnosť nastavenia rýchlosti nabitia podľa velkosti nabíjacieho prúdu, ale keď zvolím napríklad 8A, tak mi nabíjačka v udržovacom rezime kedy rad dobíja raz nie, dobíja len na 4A. Vobec nerozumiem tejto nabíjačke. Ani návod nič konkrétne neobsahuje ako len pripojenie nabíjačky. Ďakujem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.