Nejste přihlášen/a.
Slunečnici nedávejte, pták ví, proč to nechce. Kamarád měl nádherného černé knírače, středňáka. Jednou přinesl domů korelu a v předsíni ji pustil do bytu. Dard vystartoval neuvěřitelně rychle a chytil ji za ocas. Všichni začali řvát: "Darde. fuj!" Dard opeřence pustil a ten s křikem vyletěl na skříň a odtamtud povykoval: "Darrrde fůůůj!" Dobře to dopadlo. Dard spal a Boreček k němu přitapkal, ošipoval mu chlupaté podkolenky a něžně vrkal: "Darrrde, fůůj!" Dard se s přivřenýma očima plížil do koupelny, kde byla tma a tam Boreček nelítal. Bál se tam a Dard to věděl. Borečka museli dát pryč, protože se naučil, podle dítěte venku, pískat jako píštalka. Moc se mu to zalíbilo. A domácí pracovali "na kolotoč" a potřebovali se vyspat.
Chtěla jsem si přečíst něco více o tomto krásném papouškovi a dočetla jsem se, že je to velice společenský ptáček. Je možné, že mu chybí kontakt s jiným tvorem, třeba s tebou, a tak si pozornost vynucuje křikem. Když si s ní povídáš, vříská? Vyzkoušej a věnuj se jí více!
Protože nepíšete více o krmení, tak můj první dojem je, že korela Vám dává jasně najevo, že krmení pouze slunečnicí je špatně. Slunečnici bych vůbec nepředkládala a věnovala skladbě potravy větší péči. Pokud tak nečiníte, můžete ji i usmrtit.
Krmivo pro korely: různé druhy zrnin a semínek /nahý oves, prroso, lesknice, semenec, len/, čerstvá zelenina a ovoce, pochoutka senegalské proso v klasech, ptačinec žabinec, pampeliška, klásky travin, obilek, semena lebedy, řebříčku, vratiče, třezalky. Z každé procházky jí můžete přinést něco dobréhu k zobu a okusování. Větvičky keřů a stromů s listy, pupeny, květy. Bobule - hloh, jeřabiny. Zkuste nyní nastrouhanou mrkev.
Moučné červy, sépiové kosti.
Zkoušejte, na nové věci si hůře zvykají, ale časem jistě přijdou i ty novinky k chuti.
Držet závislá zvířata na jednodruhové stravě je zločinné.
Pokud předkládáte ke krmení černou slunečnici, tak ta je pro domácí ptactvo nevhodná - vyřaďte ji. Vhodnější je bílá a pruhovaná.
Taky mám korelu. Nejraději má žluté a červené proso. Přidávám do celkového množství 2 kg jeden pytlík prosa s vitamíny (malý sáček asi 5 g). To má permanentně k dispozici, nic jiného nechce. Dále přidávám zeleninu a ovoce, nejraději má salát, jablko, meloun, ostatní druhy méně (spíš jen ochutná) a z venku ptačinec žabinec a listy pampelišky, větvičky vrby na okus. Jednou do měsíce dostává lepené tyčinky specializované na ovoce, vitamíny nebo bílkoviny atd. Je potřeba vyzkoušet. Moje korela většinou vříská ráno, když teče voda (na uvítání) a pak, když jí něco chybí (voda, zobání). Jinak je ochočená, doma se ráda prolétne, sedá na rameno a občas se nechá i pohladit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.