Nejste přihlášen/a.
Pokud jste si přinesli štěně od chovatele, tak jste s ním jistě probírali, jak krmil on a pokračujete anebo postupně přecházíte na svůj režim.
Tedy musíte pokračovat v jídelníčku, na který bylo štěně zvyklé, dokud nebude štěně u Vás zvyklé na nové prostředí a kompletně přeočkované. Bude se mu stýskat po mámě a sourozencům.
Již v 6 týdnech se krmí stravou, kterou štěně preferuje. Výjimečně fena kojí.
Takže samostatné u Vás štěně krmíte 3 krát denně.
Tradiční strava versus komerční?
Pokud majitel krmil tradiční stravou, tak jste měl pokračovat, tedy to maso mohl dostávat stále.
Je-li štěně již u Vás aklimatizované a kompletně přeočkované a od chovatele krmené granulemi, postupně přecházíte na konzervy, nebo tradiční stravu. Věřím, že tradiční, vařená strava mu bude chutnat o mnoho více, než ta tovární. Hustota je nejlepší v podobě husté polévky. Složení tradiční - vařené stravy doma je v článku velmi dobře vypsáno. Viz odkaz dole.
Při přechodu na jiný druh krmení doporučuje chovatelka slabý čaj z řepíku lékařského, působí velmi pozitivně na žaludek, na trávení.
Čerpáno z www.faunanet.sweb/... odkaz nefunguje, zkuste jenom wwfaunanet.cz
Klidně od jednoho měsíce. Ale je třeba ho rozmixovat a nechat směs přejít mrazem. Po rozpuštění druhý den bude dlabat jak divé. Ale všeho s mírou! Štěně na obrázku dlabe kozí mléko s rozemletými vločkami a zmíněným masem. Je mu v tu dobu necelý měsíc (BOC).
Jo. A to masíčko nejlépe hovězí!
Zdravím. Vždycky je potřeba alespoň 2 týdny dodržet způsob stravování, na které bylo štěňátko zvyklé doma u chovatele. Štěňata mívají stres z odloučení od mámy a sourozenců, tak je špatné jim způsobit ještě trávicí potíže. Asi po 2 týdnech už si bude štěně zvykat u vás, tak můžete pomalu měnit potravu. To je doba, kdy byste sám měl mít jasno v tom, zda do budoucna chcete krmit granulemi, vařenou potravou, nebo čas od času prohodit. Pokud jste si převzal štěně od skutečného chovatele, obratte se na něj a nechte si poradit tam. Pokud máte pejska od souseda, který nemá zkušenosti, volte veterináře. Obecně platí, že zprvu je vhodnější krmit vařeným jídlem, 4x denně objem asi kelímek od jogurtu (pro větší plemeno, pro malé plemeno odměrku zmenšit), kde je 1/3 trochu povařeného masa (hovězí, ryba, vnitřnosti, drštky, drůbež, z nouze a velmi zřídka mleté nebo vepřové), 1/3 pokrájeného ovoce + zelenina a 1/3 příkrmu (vařené kroupy, rýže, těstoviny (lépe bezvaječné), vločky ovesné, pšeničné i sójové) a vše zalít vývarem z toho masa. Jako pamlsek dávat tvrdý sýr, syrový vaječný žloutek (bílek nikdy), trochu tvarohu, bílého jogurtu, kostičky syrového hovězího (nutné, aby nejdříve prošlo zmražením), piškotky. Nedávat: brambory, kosti, skořápky z vajec (to se dávalo dřív při nemoci kostí, ale rozpuštěné v citronové štávě a oslazené medem), tlusté maso, salámy pro lidi, cokoliv smaženého na tuku, mléko, nepřidávat sůl a pozor na kuřecí maso z čínských chovů. K tomu vždy (pro správný vývoj kostí a kloubů) doplněk od veterináře + vitamíny. A vždycky dostatek čisté čerstvé vody. Taky je potřeba urychleně zajít k veterináři s očkovacím průkazem a domluvit se na odčervení a očkování, pokud ho nemáte, dojít si pro něj na veterinu. Tak pro začátek asi tak. Ida
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.