Nejste přihlášen/a.
Jezevčici něco štíplo nebo bodlo do čumáčku.Má jej značně oteklý a nechce si nechat v klidu postiženéné místo chladit.
Vydrží jen chvíli a hned se se mnou pere a schovává se. Máte někdo v kapse nějakou dobrou babskou radu jak pomoci odstranit
otok,určitě to i svědí i pálí. Třeba nějaká mast nebo já nevím co?
Cituško, kromě Vámi zmiňovaného chlazení, jiný domácí způsob neznám. My jsme se psem museli k vetovi. Dostal injekci (kalciovku). A Dithiadem. Takže kdyby se to nezlepšilo, doporučovala bych raději veta. Každý reaguje na bodnutí jinak, tak aby se něco nepodcenilo raději.
doplněno 28.04.12 20:08:Ještě jsem chtěla říct, pokud máte doma po ruce fenistil gel, zkuste ho. Také chladí a Vašemu pejskovi třeba pomůže a uleví.
doplněno 28.04.12 20:16:Není zač a držím palce, aby to dopadlo dobře.
Fenistil gel mám, tak jí trochu potřu snad bude líp. Mockrát děkuji.Na pohot.veterinu je to trochu z ruky víc jak hodina cesty.Doufám však že to dobře dopadne, je to teprve větší zvědavémiminko - 10 měsíční fenečka a tak mám strach.
Nevím, jaká doba již uplynula od chvíle co ho to štíplo. Ale určitě ho sleduj, jak se chová, kdyby začal být třeba apatický, na veterinu pak spěchej. Taky hodně záleží,jak je pejsek velký, kolik váží. Čím menší zvíře, tím pro něj může být hůř.Mám s tím hodně ošklivou zkušenost. Malého pejska mi hlídala stará maminka. Když jsem si pro něj navečer přijela, byl divný, malátný a maminka říkala, že zvracel. Prý ho odpoledne štípla včela. Jela jsem s ním rovnou na veterinu, v autě už jenom ležel. Tam mu okamžitě píchli rovnou do žíly kalciovku. Doktorka říkala, že už nechybělo moc a mohlo být po něm. Do rána se z toho úplně vzpamatoval. Teď mám zase minipsa (2,20 kg), jednou dostal žihadlo, bála jsem se o něj, byl jakoby zadýchaný a nervozní, čumáček si třel. Byla jsem připravená vyrazit na veterinu, konzultovala jsem to s nimi telefonicky, ale řekli, že ho mám hlídat, kdyby se nějak horšil, tak přijet. Naštěstí z toho vůbec nic nebylo. Takže hlavně pohlídat, aby bylo vše v pořádku
Hlídám, hlídám a zdá se mi o něco lepší.Otok je určitě kapánek menší.Mám o zábavu na večer postaráno.
doplněno 28.04.12 21:50:Nevím, kdy se jí to stalo, všimla jsem si večer před sedmou hodinou, že jí čumáček otéká. Jak dlouho to může být od bodnutí netuším.
Je to malé miminko, nemáte doma Dithiaden? Stačilo by jen čtvrtečka prášku, ale zastavila by otok. Vyzkoušejte rozřízlou cibulku, vemte si pejska do náruče a cibulkou jemně potřete ránu. Nebude se mu to líbit, ale pomáhá to. Cibulka musí mít štávu.
Naše zkušenost s bodnutí vosou. Našeho velkého psa, před lety bodla do čumáku vosa. Sedíme venku a náš pes leží na trávě. Najednou se začal ohánět kolem sebe a vidíme, jak se ohnal po vose. Najednou začal kňučet, jančit, tlapkou po nose. Tak jsme hned volali veterináře, že k němu jedeme, co se stalo. Nejrychlejší co je, máte doma Dithiaden? Pes měl kolem 50 kg, tak dostal, celý prášek. Hlavu psa v klíně, na ráně jsem mu držela cibuli, moc se mu to nelíbilo, ale držel. Za necelých deset minut, už spokojeně ležel u nohou. Horečku nedostal, čumák mu nenatekl, nikam jsme nejeli. Pan doktor nám pak poradil, při píchnutí do čumáčku nebo hlavy u pejska, je nejrychlejší pomoc, dát Dithiaden. Dithiaden máme doma, pro první pomoc, v případě někoho z rodiny.
Úplně klidná noc to nebyla,pořád jsem se budila a chodila konrolovat.Ráno jsem splašila veterináře, který byl ochoten v neděli přijít do ordinace ,tak dostala píchnutý nějaký kortikoit a kalciovku.Ještě nám přidal mast na chlazení a zítra se máme zase přijít ukázat.Tak teď už jsem opravdu klidnější, i když malý otok kolem čumáčku dolů směrek ke krku ještě zůstává.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.