Nejste přihlášen/a.
Prosim o radu. Mame 4 leteho krizence Maltezacka s necim... Dosud to byl vesely, kamaradsky pejsek. ted, je to snad 2 tydny zacal vyjizdet po jinych psech (vztekle, bez varovani a je jedno, jestli je to maly, nebo velky pes). Je to pejsek z utulku a byli jsme varovani, ze nema rad jine psy, deti a zensky. Mame ho uz 2 roky a doted jsem byla presvedcena, ze nas spatne informovali. Cizich lidi a deti si nevsima. Driv byl kamos s kazdym psem a zastekal jen na takoveho, co zacal stekat na nej. Ted ale, nevim proc, zurive steka a sape se na kazdeho psa, ktereho nezna i kdyz se priblizi se zjevnym pratelstvim. Poradi mi nekdo ze zkusenych pejskaru co s tim? Muze to byt tim, ze vzhledem ke zhorsenemu pocasi ma omezene prochazky? Ven chodime pravidelne, jako driv, ale na podstatne kratsi dobu. Jak ho to odnaucit, nechci, aby se mu toto chovani zakorenilo . Budu vdecna za kazdou radu, ktera nam pomuze.
PS. Omlouvam se za carky a hacky, nemam ceskou klavesnici.
Potkáváme několik takovýchhle pejsků, kteří útočí na ostatní psy. A já jsem si uvědomila, že ten pes neútočí, jen brání paní. Ta se už z dálky ptá, co to mám, jestli pejska nebo fenku. Pejska si přitáhne a snaží se nás obejít. Stačilo by se, místo ptaní, kouknout na to, jak se oba psi chovají. Jak drží hřbet, uši, ocas. Prostě řeč těla. A tím přitahováním a obcházením, vlastně svému psovi říkají -nepřítel, dej si pozor! Místo toho, aby radostným hlasem řekli-kamarád, koukej kdo to jde. Tahle malá plemena byla vyšlechtěna pro radost lidem, jsou s lidmi celé generace. Jsou to inteligentní, většinou tvrdohlaví chytrolínci. Proto si myslím, že pejskovi byste měli dávat najevo radost ze setkání s druhým pejskem. Netvářit se jako byste očekávali tragédii, ale radost. A zkuste příchozího pejska oslovit radostným hlasem-ahooj, jak se vede? Přečtěte si něco o řeči těla psů a koukejte na oba pejsky, jak se staví, jak se tváří. Vy první se tvařte, že máte ze setkání radost. A když se jiný pes blíží, mějte v zorném poli svého psa, pamlsek. Vyzkoušejte, jestli je lépe mu ho dát před setkáním nebo až po něm. Ale každopádně, čím více to prožíváte, tím větší problém z toho pes má.
babkazov@, moc dekuju za odpoved, musim uznat, ze mate pravdu s tim pritahovanim voditka a obchazenim! Nebydlet v Nemecku, rekla bych, ze jste nas musela potkat ! Ted ale vazne, ano zacala jsem se tak chovat, ale to byl jen dusledek Bobsovych vypadu po jinych psech. Jak jsem psala v dotazu, driv to tak nebylo, opravdu to byl kamaradsky pes, bez problemu se ocuchal s jinym a bud si rozumeli, nebo proste v klidu odesel. Ted se to zmenilo a nevim, co to vyvolalo. Snad prece : potkali jsme Salasnika, ktery po Bobim vyjel dost razantne. Nekousl ho - nestacil - jeho panicka ho zavcas strhla bokem. Jasne, ze si to ten muj plasan nenechal libit a zacal zurit taky. Od te doby jsme se jeste parkrat potkali a scenar se opakoval. Pak, ani jsme se nedomlouvaly, ale vencime pejsky kazda v jine dobe. Jenze nas milacek ted rve na kazdeho psa (nebo temer na kazdeho ) ktereho potka,Ze zacatku jsem se chovala tak, jako pred tim - normalne, Az jsem si po par vypadech uvedomila, ze uz to dela automaticky a zacala delat to, co popisujete . A pamlsek!? Ten ho v tu chvili zasadne nezajima! Nikdy jsme pejska nebili (ani neminim zacinat! ). Jak rikam, deje se to asi dva tydny a ja bych nerada, aby se mu to zazilo.
Dobrý den. Jestli je to pejsek z útulku a řekli vám, že má takové a takové potíže, tak tomu můžete na 90% věřit, protože v útulcích jsou celkem schopní lidé. Záleží na věku pejska, jestli se s tím dá něco dělat. Maltezacké plemeno je obecně hodně živý a průbojný pes, celkem špatně vychovatelný, ale to u malých psů je dost běžná záležitost vzhledem k jejich malé inteligenci. Jestli je takový pejsek starší podle mého jak 5 let, těžko se s tím dá něco dělat, protože je to vžité. Ale normálním řešením bývá častá konfrontace s tím určitým problémem a důkladné vysledování podnětů, které vašeho psa vydráždí. Když věechno vysledujete, musíte dát pejskovi najevo, že se to nesmí dělat (pes u vás musí mít respekt a musí se neustále bát, že o vás přijde, a tak se u pejskařů dělá to, že se na psa nejprve nějak smutně koukneme, opovrheneme, když to nefunguje slova, hlasitější tvrdější slova a zařvání, ale je špatné používat bouchání nebo plácání po zadku, je to špatné pro psa. Když musíte, je lepší vzít psa za kůžu za krkem a vynadat mu přímo u problému). Všechno se musí opakovat pořád dokola, než se pejsek odnaučí svým zvykům a to netrvá krátce. Přeju velkou trpělivost.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.