Nejste přihlášen/a.
chci se zeptat může to být jídlo jako u lidí nebo jako psy jídlo
Jestli se chcete zeptat na důvod, proč psi jí exkrementy, tak je to kůli doplňování minerálů a solí, které přirozeně vylučují. Mají to jako doplněk, ale možná jsem špatně pochopil otázku.
Na českých stránkách jsou většinou vysvětlení jen stručnější, jedno je jisté, zcela prozkoumáno to pořád není, ale důvodů je dost. Nejvíc vypsaných jsem jich našel tady: en.wikipedia.org/wiki/Coprophagia#Coprophagia_in_dogs
Jinak ale k původní otázce, tak z toho vyplývá, že to může být i jako doplněk stravy.
Jojo, čokoláda a tvrdé, cucací bonbony jsou zase doplněk stravy pro mě. Takhle to bylo myšleno? Jinak mi to logicky nikdo nevysvětlil, proč je mám tak ráda.
Psí výkaly mohou být plné bakterií a červů a nevím čeho. Nehledě na to, že já se se svými psy pusinkuji. Nikdy to neudělali, jako štěně, když se přiblížil zvědavě k bobasovi, řekla jsem fuj a trhla vodítkem. Pes pochopil, že tohle ne. Dnes už se štítí i vlastního bobase, jen se vykadí tak ho vezmou štítivě obloukem. No a já když to sbírám, tak po mě hází solidní pohledy, co jsem to za čuně.
Jako doplněk stravy mi to přijde velká hloupost.
Dle mých informací opravdu cítí nevyužitou potravu. Psí hovínka nikdy nežerou, vždycky třeba lidská, nebo koňská a tak. Psi totiž dokážou strávit mnohem lépe tuky a maso, než např. lidé, takže lidské hovínko je pro psa opravdu jen taková načatá strava no a je škoda ji nechat ležet ladem, že.
Ale čuňata to tedy jsou. :D
"Přispěju svou troškou do mlýna". S fenou jsem měla taky tento problém. Tedy "bobany" nechávala bez povšimnutí, ale jak narazila na exkrement typu pořádná "potravinová kejda", to ke mně pak kolikrát přiběhl s prominutím zaprasenej smradlavej čumák, a teda můžu říct, že to byla jediná chvilka, kdy jsem toho pejska "neměla ráda" :D. Zmíněné teorii o požírání lidských hovínek moc nedůvěřuji - doufejme, že v městském prostředí se jich příliš nevyskytuje . Takže moje rada, jak s touhle "psí vášní" účinně zatočit: 1) nevenčit hladového psa. Krmivo jsem začala dávat i ráno. A nažraný pes nemá touhu zblajznout, co kde potká. 2) veterinář mi potvrdil teorii o chybějících minerálech. Jedná se o přirozenou "chytrou" reakci těla - něco jako když malé děti mají tendenci jíst křídy, protože jim chybí vápník. Takže jsem feňuli nasadila pangaminovou kůru (jedná se o pivovarské kvasnice; běžně k dostání v lékarně; je to doplněk na bázi potraviny, který je nabitý minerály a potřebnými živinami). K mému podivu, psům pangamin nesmírně chutná (je hodně aromatický), takže nám navíc slouží i jako pamlsek za odměnu. Pokud se zakoupí Pangamin bifi plus (žlutý sáček, 200 tablet k dostání do 80 Kč), který je doplněn o pupalku, má to prý výborné účinky i na zlepšení kvality srsti (s tou my problém nemáme, krmím kvalitním krmivem, takže nedokážu posoudit). Navíc díky tomu, že obsahuje převážně dávku vitamínů skupiny B, teď v létě mají mý psi pokoj od komárů a klíštat (obsah vitaminu B v krvi těmhle potvorám nevoní, takže si raději vyčkají na jinou "obět"). Co začala sezóna, klíště jsme vyndavali jen jednou, a to psi neustále běhají v trávě. Kvasnice jsou defacto potravina, takže nehrozí, že by se pes předávkoval (já dávám psovi vážícímu 6 kg asi 5 tabletek denně, či jak si zrovna vzpomenu). No a díky téhle diskusi jsem si teď uvědomila, že opravdu už tak 3/4 roku máme od téhle "fekální psí vášně" skutečně klid!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.