Nejste přihlášen/a.
Dobrý den chci se zeptat kdo máte skušenost s topným kabelem do akvaria? Už dlouho oněm uvažuji ale pořát váhám jestli je to kněčemu vím že se musí asi přitápět klasickým topítkem ale prý když je pod pískem ten kabel tak líp rostou rostliny tak se vás chci zetptat jestli stím máte někdo naké skušenosti a jaké.
Fiku, topný kabel jsem začal používat tak před 25 lety , kdy to byla "novinka" a těžko k sehnání. Je pravda , že kytky jdou v akva s topným kabelem možná o něco lépe,ale není to nikterak výrazné.Nevýhoda je že k němu potřebuješ termostat, což u dnešních moderních topítek odpadá. Cena kvlitního akvristického kabelu taky není nejmenší. Takže na tvém mítě bych používal běžné topítka, byt sám ten kabel používám (jen proto že ho už mám).
No právě že ten termostat mě u teho zajímá protože sem se nikde nedočelt jak to funguje měl sem vybraný tady ten levnaakvaristika.cz/...
Tenhle kabel topí stále a je právě počítán na 250 L nádrž a pokojovou teplotu. Bohužel jak klesne teplota v bytě tak klesne i v akva a naopak, což není ideální. Já používám kabel 150W a ktomu mám tento termostat ( ATC-300A), který mi zárověň zapíná a vypíná osvětlení. top-termostat.cz/...
Je pravda, že mám tlumivky od zářivek zamontovány v krytu osvětlení a topení se zapne jen vyjímečně ( v létě dokonce musím zapínat odvětrání ) . Teplota se pohybuje 25 v noci a přes den to tlumivky vyhřejí na 26 st.
Pokud mohu radit kup si opravdu kvalitní topítko (nejlepší je podle mě Jager) a bude to v pohodě. Do toho akva jaksi psal v druhém vláknu tak tak tam bych volil 75W. Nechce to dávat moc silné pro případ kdyby náhodou odešel termostat tak aby se ryby během chvilky "neuvařily". U slabšího topítka ta teplota nestoupá tak rychle a na udržení požadované teploty to bude stačt. Kdybys opravdu chtěl aby bylo vyhřívané i dno tak se to nechá taky řešit půdním filtrem i když já osobně nejsem moc přívržencem těchto filtrů.
doplněno 02.03.11 17:29:tak.
Tak ono asi bude lepší když si koupím kvalitní substrát na dno a pak CO2 a bude to asi leppší. Jelikož nebudu dělat akvárko pro tlamovce v dohledné době tak si zteho vetšího udělám normální do kterého dám co to mám v menším akvárku a dotoho dám želvu, ale mám strach jak to dám ty rostlinky do toho vetšího jestli mě tam pudou jak v tom malím kde mě nádherně růstou. Tak ten kabel asi vynechám.
Fíku nevím , čemu říkáš "kvalitní substrát", ale pokud použiješ klasický říční písek přiměřené frakce cca 4 mm tak to pro rostliny bude v pohodě Nedávej moc jemný , kvůli zahnívání kořenů. Do nového akva bych použil dno ze starého akvárka pro rychlejší zajetí nádrže. I stím CO2 bych to nikterak nehrotil. Nevím jakou máš PH , KH a GH vody , kterou do akva budeš dávat (při výměně), ale nejprve si něco o přihnojování "céóčkem" přečti.Pokud je nádrž dobře zaběhlá a nastane dobrá rovnováha přihnojování není potřeba.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.