Nejste přihlášen/a.
Tak tahle otázka a její odpověď mě samotnou zajímá čím dál víc. Tý jo... tak brouka můžeme vyloučit, ale korýš u nás? Takhle? Někde v bytě? Fakt to začíná být čím dál tím víc zajímavější a to mě baví.
doplněno 26.08.10 15:29:No ale schránka s larvou by se asi nepohybovala ne? No fakt, čím dál tím víc zajímavější.
Pro tazatele.. aby k Vám domů nenaběhla tlupa vědců v oblecích podobných skafandru.
A bude kšeft. :D Jestli tedy vědci pijí jako např. fotbalisti. Ne vážně, dejte prosíím vědět, až bude znám výsledek. Já ještě pátrám, zatím bezvýsledně.
doplněno 26.08.10 15:38:Ještě.. hospoda je někde u vody? Nebo u lesa? Třeba to pomůže v hledání.
A co ještě larvy nějakých bráněnek (Stratiomyidae)?
http://www.google.cz/images?q=Stratiomyidae&oe=utf-8&client=firefox-a&rlz=1R1GGLL_cs___CZ363&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=ZXN2TJ_AJYzDswbY6O3nBQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCsQsAQwAA&biw=1016&bih=598
doplněno 26.08.10 16:43:marenko jasně.Jsou to bráněnky! Proto mají i ten krunýř-bránit- bráněnka.Basta a hotovo.
Takže odpověd z nejpovolanějších z Národního muzea od doktora Jiřího Hájka:
Tez Vam preji dobry den.
Jedna se o larvy dvoukridleho hmyzu (much) z celedi branenkoviti (Stratiomyidae). Larvy se vyvijeji v melke vode nebo v bahne; dospele branenky vypadaji trochu jako pestrenky a vetsinou se vyznacuji vyrazne zplostelym zadeckem.
S pozdravem
Jiri Hajek
EO NM Kunratice
Títo panu doktorovi ještě jednou děkuji.
Ach jo,marně jsem se těšil že po mně pojmenujou nějakou potvoru.
waterbugkey.vcsu.edu/... Tak tohleto bývalo na latríně v kempu v Bulharsku a v Rumunsku. Takové ty šííílené šlapky nad otevřenou dírou. Jéžiši, když si na to vzpomenu, tak "nejdu"týden.
O larvách bráněnek se ale píše, že žijí ve vodě:
Až 50 mm dlouhé larvy žijí ve vodě a visí hlavou dolů pod hladinou. Věneček chlupů kolem dýchací rourky se rozkládá na hladině. Potápí se k zárostům řas na kamenech nebo na vodní rostliny, ale živí se i rozkládajícími se látkami. Pokožka larev je zpevněna uhličitanem vápenatým. Kuklí se v poslední larvální kožce, která pak vyplouvá na hladinu nebo se zachycuje u břehu.
Ale ještě jsem našla: Larvy většiny Stratiomyinae(bráněnek) jsou vodní. Což znamená, že některé ne, takže to přece jen bráněnka být může. Výše uvedený popis se týkal larev bráněnky měňlivé.
Mě to nepřipadá jako larva, ale sušený plod. Pokud ne plod, již dlouho mrtvá, sušená larva užitečné bráněnky miegenovy.
Fremeni ho používali ako dopravný prostriedok. Pri smrti utopením uvoľňoval Vodu života.
Tak to je vynikající pan Konrad si nasedne, zajede k rybníku a až je bude topit, musí zachytit Vodu života. To pak bude v restauraci narváno.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.