Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Operovat 11letého psa

Od: halovapetra odpovědí: 14 změna:
Zdravím, jdu pro radu - Jack Russel - v květnu bude mít 11 let. Před rokem diagnostikován Cushinguv syndrom - léčba účinná. Nyní zvětšené jedno varle. Dr.doporučuje operovat - a já prostě nevím - at z důvodu věku psa, zdravotního stavu ale také financí.
Nechali by jste v tomto věku operovat?
Děkuji za názory.

 

 

14 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


13x

U jedenáctiletého jack russela nevidím problém. Po operaci se mu uleví a může s Vámi být v pohodě ještě nejmíň 5 let.

Souhlasím, 11 let u tohoto plemene není nic moc. Co nejdříve operaci, nemá cenu čekat.

 

aa*

8x

My dali operovat fenku v jejích 12 letech kdy měla něco s dělohou a muselo se vykastrovat a nebo by umřela. Teď má 14 a je zatím s náma.

 


6x

U malého plemene, jako je Jack Russel, není 11 let příliš vysoký věk. O té nemoci (C. syndrom) nevím nic a odebrání varlete (případně obou) není těžká operace. Také mám úžasnou veterinářku. Dobrou a vzhledem k okolním klinikám levnou. Také vím, že u ní operace probíhají úplně jinak, než straší kolegyně @jaj. Pejska přivedete a za pár hodin si odnesete. Já bych proto operovat pejska nechala.

 

jaj*

0x
Mě dali na psa nějaký kastrační prášky, tak jestli si o ně neříct jestli by nebyly vhodnější než operace - musel by se na to nachystat, pak ho odvézt na veterinu do kotce, pak by ho vzali na operaci, pak by tam musel čekat, uspávání, pak možná léky proto bolesti by dostal. Podle mě už je pes starý a možná by bylo lepší napoprvé léčit práškama
Prášky na kastraci? To je "chemická kastrace" ,která se provádí, aby neobskočil fenku žijící ve společné "domácnosti"..účinnost cca měsíc..tzn,že je měsíc neplodný..Kastrace s odstraněním varlat je úúplně něco jiného.Před operací pes nemusí čekat v kotci! Teda pokud není veterinář řezník..Se psem jste celou dobu, dokud ho neuspí a až se v kleci probere z narkózy, tak vám hned volají a můžete si ho vzít..Alespoň takhle to probíhá u normálního veterináře! My čekali pár hodin ve městě a pak se pro psa vrátili..

 

halovapetra

Děkuji za odpovědi, s manželem jsme se dohodli, že ho necháme operovat. Dr.rikala i něco o šetrnější anestezii, tak uvidíme, každopádně pokud to umožní, tak bych byla ráda u uspání, protože si myslím, že nebude úplně dobře reagovat, když ho tam nechám na pospas.

Napospas? Proč? Tři psy mi veterinářka v průběu let uspávala. Byly to zákroky jednoduché i závažné. Pes dostane za přítomnosti majitele první injekci, oblbovací. Za nějakou dobu, kdy se sedí v čekárně, dostane už hoooodně vláčný zase za přítomnosti majitele druhou. Ta už opravdu uspává. Pak doktorka řekne, za kolik hodin si mám přijít. Pokud Váš veterinář opravdu dává psy nejprve do kotce a uspává bez přítomnosti majitele, je to divné. To bych asi léčila psy jinde.

At to dobře dopadne!

Bimbam, souhlas. Také jsem několikrát čekala, cca víc jak 10x u tří psů, až uspávačka zabere. Je potřeba mít psa u sebe, ale nesahat na něho, nemluvit na něho. Naprostý klid, z usínání ho nevytrhávat.

halovapetra

No, já právě nevím, je to náš první zákrok. Ale jinak když jsem v čekárně, tak jsem viděla pár lidí jen zvíře předat - ale možná je to lidmi. Ráda bych byla i u probuzení, ale to už si nejsem jistá jak funguje, to si myslím, že možná bude stresovější situace (probuzení v cizím prostředí)

Nebojte se, být u pejskova probouzení by Vám nic nepomohlo, jen byste byla ve stresu. Dobrý veterinář Vám vrátí psa probuzeného a zcela orientovaného. Měli jsme fenečku na několika zákrocích u dvou různých veterinářů. Poprvé nám ji vrátili, ani nemohla chodit, padala, čurala pod sebe, doma byla vyděšená, nemohli jsme ji udržet na místě v pelíšku, stále "utíkala", nejmíň hodinu běhala nezastavitelně po bytě, kousala kolem sebe a nepoznávala nás. Šílený zážitek. Podruhé a pak už vždycky jsme s ní byli jinde. Psa vrátili vyspaného, čilého, v dobré náladě. Druhá veterinářka nám řekla, že nemusí mít límec, protože si nebude ránu po kastraci a tříselné kýle olizovat, jelikož ji to nebolí, a měla pravdu. To bylo velmi příjemné zjištění, že to jde i jinak.

lilil
ano, stoji to zato operovat, meli jsme yorksirku 17,4 roku. hodne stesti.

 

pb®

0x
Před Vánoci jsem nechávala vytrhnout dva zuby 14letému kocourovi s nemocným srdcem. Narkózu zvládnul v pohodě. Sice pak měl rozhozené zažívání z dlouhodobého braní antibiotik, kdy skončil pro úporný průjem a zvracení na kapačkách, ale nebylo to narkózou. Tu zvládnul v pohodě. Držela jsem ho u zavádění kanyly, pak stále u mě dostal sedaci, při které usnul a teprve spící zvíře si doktorka vzala. Dnes už se to nedělá, dnes vám dají zvíře až probuzené, ale myslím že je lepší, když se z narkózy probírá v přítomnosti svého člověka, než v cizím prostředí v kleci. Bolavé a majitelem opuštěné se musí strašně bát.

@pb, dokud pes není úplně probraný, možná se bojí, ale ze své vlastní zkušenosti vím, že ani své páníky nepoznává, protože je ještě obluzený. Je lepší ho nechat na veterině v kleci, kde si nemůže ublížit a je pod odborným dohledem, dokud anestezie úplně nevyprchá.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]