Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Pes po přestěhování

Od: ala* odpovědí: 8 změna:
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Pes 11 let yorkšírský teriér po cely život bydlel v baráku. Nyní jsem se s přítelem a se psem přestěhovala do bytu a pes to špatně snáší.Možná zarli i na přítele jelikož jsme spolu nebydleli.Neustále knuci, když jsme doma, když se oblekam do prace tak pak stéká a knuci, lidé si stěhují, v noci také knuci ani se nevyspim.Je psychicky rozlozenej, musím ho vozit k babičce když už se to nedá vydrzet. Zkoušela jsem obojek napusteny, různé antistresovy doplňky, bachove esence které pomohli a hodně se uklidnil ale nyní se mít to vrátilo a už nepomáhá nic. Děkuji za pomoc.

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

Natrénujte ticho.

Pokud nezakročíte a nebudete chování psa korigovat, naopak psovi budete ustupovat a ihned plnit jeho přání, jednoduše se naučí, že kňučením dostane vše, po čem touží. Když chcete kňučení umlčet, neměli byste psa chlácholit, ani ho uklidňovat hlazením a mazlením. Vsaďte na ignoraci. Psovi věnujte pozornost až ve chvíli, kdy kňučet přestane. Tím se naučí, že dostane odměnu, když nekňučí, a ne naopak. Zkuste psa něčím zaměstnat, abyste ho rozptýlili. Když začne kňučet, odveďte ho za dveře, jakmile se uklidní, pustte ho zpátky a vydejte povel "sedni"nebo "lehni". Tím, že se psem procvičíte několik cviků, které ovládá, přestane kňučet, protože pozornost přesune jiným směrem. Můžete ho odměnit pamlskem. Kňučení můžete zastavit také povelem "ticho". Proneste ho pevným a hlubokým hlasem. Nekřičte na psa, u některých úzkostných psů hněvivé napomenutí ještě zvýší jejich nervozitu. Pokud pes reaguje zklidněním, pochvalte ho a dejte mu pamlsek. Tím se postupně naučí, že uposlechnout příkazu ticho je pro něj výhodnější než kňučení, kterým ničeho nedosáhne.

krmeni.cz/...

nechte mu hrát rádio

 

idanova*

0x

Zdravím. Váš york je z baráku zvyklý na velké teritorium, uprostřed kterého byla vaše společná nora = vlastní byt s pelíšky. Nyní už vaše nora není obklopena bezpečným prostorem vlastního teritoria, ale hned za zdí jsou nory cizích smeček. Ne jen okolo, ale zdola i shora. Váš pejsek se tam cítí ve stálém nebezpečí. Když odcházíte, má strach i o vás => rozdělení smečky v takto nebezpečném prostředí v něm budí hrůzu. Možná by stačilo párkrát se zastavit se sousedy v krátkém, ale velmi uvolněném a přátelském rozhovoru, a mít u toho pejska u nohy na vodítku. Pokud by měli taky psa, tím lépe. Tak by váš york pochopil, že jsou to spřátelené smečky, kterých se netřeba bát. Přítel mu určitě nevadí, jeho pach dobře zná (nosila jste ho domů na sobě), navíc 3 členná smečka se rozhodně lépe ubrání, než jen 2 členná. Problém by mohlo zvětšovat i to, pokud jste se s přítelem zavřeli spolu v ložnici a yorka "vyhodili" za dveře. Stačilo by nechat pootevřené dveře, aby mohl do stejné místnosti a nebyl na všechny ty cizí pachy a zvuky sám. Neměl by mít pelíšek u zdi, za níž je další byt. Tak je třeba jen půl metru od souseda => to pes nesnese. Neberte ho na klín, nechlácholte ho, chovejte se, jako by se nic mimořádného nedělo. Když jste doma, nenechte ho štěkat ani kňučet = okřikněte ho, nelitujte ho, odveďte mu pozornost. Hodně si s ním hrajte, zabavujte ho. Než vozit psa k babičce, bylo by lepší, kdyby babička pohlídala psíka u vás doma, aby viděl, že i ona je tam v pohodě. Až pochopí, že se není čeho bát, že vy se nebojíte, zklidní se. Ida


doplněno 24.01.22 19:27:

Aha, tak ono přestěhování proběhlo už před 5 měsíci. To už nebude reakce na přestěhování. To bych viděla na zdravotní problém. Vydrží dlouho ležet na břiše na jednom místě? Nehrabe nohama pod sebou? Toto psi dělají, když je "něco" tlačí v břiše. V tomto věku může mít klidně nějakou cystu, která ho tlačí. A vy sama jste úplně v pořádku? Psi často nechtějí, aby nemocný člověk opouštěl noru = byt, proto ven nechtějí jít; a my to nechápeme. A s tím hlídáním vaší letitou babičkou, tomu rozumím, to je nesmysl, aby k vám jezdila, to jsem nevěděla. Ida

ala*

Dobrý den, děkuji moc za informace jsem rada za každou radu. Je to 5 měsíců co jsme se přestěhovali, má pelisek u nás v ložnici, další v obýváku ale usina večer na gauci, pelisky má u zdi které nejsou směrem k sousedům.Usne v pohodě na gauci ale pak několikrát za noc přijde do loznice a knuci, dveře jsem otevřené v celém bytě má přístup úplně všude nikde ho nezavirame.Okrikavam ho porad, když knuci ale nepomáhá na nej snad vůbec nic, knuci nonstop porad já už jsem z toho psychicky vycerpana což i on možná cejti a je nervózní.Bohužel mé babičce je 91 let a pohybuje se pouze s choditkem, bydlí 20 km ode me to bohužel není realne. U ni také zlobí ale ne tolik má zahradu kde se vybeha a není tam přes den sám, tady mám problém s nim jít i ven ho vyvencit a nechce.
ala*

Pravě, ze ta hrozná změna nastala po přestěhování.Predtim spal normálně celou noc, přes den byl v pohodě ani jsem o něm nevěděla.Po přestěhování hrůza.Pak zabrali Bachovy esence na uklidnění a byl v pohodě, nyní stav jak na začátku po přestěhování. Já mám dlouhodobě zdravotní problémy po borelioze ve 33 letech toho mám za sebou až až, je pravda ze pes jak kdyby držel basu se mnou a po cely jeho život také porad něco má. Dlouhodobě bere prášky na alergii ale nyní mi přijde ze stav se hodně zhoršil sileně se drbe, po jídle i když přijde z venku na veterine mi daji prášky a dal už to neřeší. Možná ho něco trápí, byla jsem s nim po přestěhování na veterine zda je v pořádku jak byl psychicky spatnej měla jsem o nej strach ale nic nenašli. Možná tam s nim znovu zajdu, aby poradně řešili tu alergii a poradně ho vysetrili. Na brise vydrží ležet, žere normálně, hraje si normálně,jako nemocný nevypadá.

 


0x

Je vyděšený z nového prostředí. Chce to čas, než si zvykne.

Já to měl opačně... s yorkinou z garsonky do domu.. taky z toho byla zoufalá, než si zvykla na nové prostředí.

ala*

Určitě, když jsme bydleli v baráku takto se vůbec nechoval, pomohli bachovi esence ale bohužel jen krátkodobé, je to 5 měsíců co jsme se prestehovali, snad se to někdy usadí.

 

re4zon

0x
Pochopitelne, ze to citi. A k tomu zmena prostredi v takovem veku. Zkuste se zklidnit a casem se srovna i on. Jednejte klidne, vyrovnane, porad stejne. Odchody ho zacnete ucit, navodu je plny internet (nechavate ho na chvili a chvalite, kdyz je ticho, postupne prodluzujete intervaly). A je dobre ho maximalne unavit, hlavne psychicky. Schovavani pamlsku po byte je jednoducha a vysilujici cinnost, za pul hodiny intenzivniho cmuchani bude uplne vyrizeny.
Na stiznosti okoli se zatim vykaslete. Casem to prejde a nebudou si mit na co stezovat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]