Nejste přihlášen/a.
Tonestačí, někteří plsi to tak mají, jedině ten košík nebo dávat pozor musí sama a hnedm ho odtáhnout
Ale jo, stačí. Australák je pes, který by měl viset na pánečkovi pohledem a měl by být vycvičený na pouhé gesto či syknutí. Pokud není, je to špatně. Většina psů někde něco slízne, když je jejich pán nemá pod dohledem. Já ale mluvím o momentu, kdy si člověk všimne reakce psa a dá mu povel. A ten povel musí pes poslechnout. Když nemám vycvičeného psa, nemohu ho mít jen tak volně. Je to nebezpečné (zrovna tady poblíž se řeší otravy psů). Já mám tibetáka a to mi věřte, že ti jsou extrémně chytří k naučení se čehokoliv. Jenže zároveň tu hlavu používají také sami a sami se rozhodují, jestli je pro ně výhodné poslechnout. Proto musím být pořád ve střehu a za ty roky s ním už poznám podle postavení těla a hlavy, kdy se k něčemu chystá.
A teď čtu, že vlastně píšeme to samé: reagovat dřív než pes. M.
Tohle znám z praxe. Když je s naší fenkou venku manžel, vždycky přijde a nadává, co všechno venku sežrala a že pořád jenom čmuchá. Upřímně nechápu, o čem mluví. Když jdu s ní já, jasně že čmuchá, musí si přece přečíst všechny pesemesky. Nerozčiluje mě to. A nikdy mi venku nic nesežrala, protože ji nespustím z očí. Jako bych šla s děckem. Nemusím se otočit, abych zjistila, že něco žere. Vidím to dřív než ona. Buď stáhnu vodítko, aby na to nedosáhla, at je to co chce, nebo řeknu "nežrat!" a ona ten rohlík sice zaregistruje, ale obejde. Vždycky ji pak pochválím. Manžel mi tvrdí, že "než se k ní stačil ohnout, už to měla sežrané" - tak na to nemám co říct. Vím, jak chodí se psem. Nejde totiž se psem, ale jde ven. Zajímá ho všechno kromě psa. Já to mám trochu jinak, no.
Prostě at si čmuchá, ale musíte ho mít stále na dohled, hlavně to místo, kde čmuchá, a pod kontrolou. Když to jinak nepůjde, tak musí chodit ven s náhubkem (který stejně vrazí do hromádky výkalů, no radši si to nepředstavuji). Takže neustálá vizuální kontrola a ovládání psa - nepustit ho k předmětu jeho zájmu.
a) má hlad, řešení - dejte mu pořádně nažrat. Kupte, když už je musíte, opravdu kvalitní granule. Sledujete složení?
Asi bude neakceptovatelná rada přejít z granulí na vařenou a syrovou /Barf/ stravu. Psi i kočky milují normální žrádlo, které jim člověk připraví.
Například veterináři se setkávají s ohromným nárůstem nádorů u psů. Třeba krmná kukuřice obsahuje mnoho karcinogenních látek. Až 3x více, než normální. Rychlost přípravy dávky do misky, pohodlnost majitele, všudypřítomná reklama na granulovaná krmiva dopadá na tragické konce našich miláčků.
b) chybí mu důležité vitamíny a nerostné látky - řešení dokupte tyto doplňky ke stávajícímu žrádlu. Málokdo to ví, ale pokud krmíte granulemi, tak doplňky jsou nutností, v granulích, i když píší, že je krmivo komletní, tak při výrobě se výživové hodnoty rapidně snižují.
Pokud pes dostane doma pořádně nažrat, tak se ničeho v přírodě ani nevšimne.
Výkaly požírá právě kvůli těm chybějícím látkám. Mnohé granule projdou zažívacím ústrojím zvířete skoro bez užitku a výsledek, konečný produkt na trávníku svojí velikostí předčí krmné dávky. Látky nabobtnají a vychází ven + látky, které pes vůbec nestráví a tudíž má hlad.
Psi i kočky jsou velice vnímaví, co se týče žrádla.
Zkuste mu dát do žrádla pár kapek citrónu, nebo pokrájené kyselé zelí. Ze začátku méně, postupně zvyšovat dávky, vitamány a kyselé dělá dobře pejskům na trávení. Prostřídejte vařenou rýži s ovesnými vločkami. Ty vločky mají více živin.
Dobré je také do vařeného příkrmu zamíchat už namleté maso, psi lépe využijí. Mastila jsem máslem.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.