Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
nemohu najít diskuzi, kde někdo popisoval, že hubí hraboše nebo podobné potvory hasičákem. A já má dotaz. Jaký konkrétně hasičák to může být? Žiju v domění, že hasičák co máme na domku (dávno prošlý) je na jedno použití, že nejde spotřebovat trochu a zastavit. Pán psal, že náplň stojí 200,- Kč. To je nějaký mimi hasičák na jedno použití, třeba do auta?
Vůbec se v hasících přístrojích nevyznám. Podá mi někdo, prosím, polopatickou odpověď, čím alespoň zredukovat počet hryzců? Děkuji.
V našem okolí je také kalamita... co krok na zahrádce, to 3 myší díry. Z každé desáté vykukuje zvědavě hlava.. vůbec se to nebojí, běhají vám pod nohama.
Před léty jsem si koupil úžasný gel - do dvou dnů jsem měl od myší pokoj... jenže ten gel je už prý zakázán evropskou unií - tak jsem koupil jiný gel.. Týden jsem je letos krmil tubou za 200,- ... další týden jen chodilo víc a víc myší po zahradě. Koupil jsem si granulát v červených sáčcích - něco jako Ratkill ... a do dvou dnů jsem jen sbíral myši po zahradě a házel je do popelnice...
Jenže když jsem to chtěl koupit znovu, prý už nemají a opět - zakázáno EU.
Takže aktuálně hledám také - nenašel jsem nic mimo standardních drahých granulátů, které nemám odzkoušené. Proto se připojuji s dotazem - jak na ně?
mám myši i hryzce - asi jsou to kamarádi... a lezou mi i do polystyrenové fasády - už teď, ještě nezačala zima...
Díky za reakci. U mne nejde o myši, ale o hryzce, díry klidně 10 cm v průměru vedoucí skoro kolmo dolů, hadici zastrčím i 60 cm do země. Mají neuvěřitelně dlouhé chodby a cokoliv roste nad chodbami zahyne. Mám před domem potok, splav.
U granulí pro myši je prý účinná látka snížená o 50%, proč nevím. Takže napřed musíte kupovat kila granulí, myši řádně vykrmit a pak možná pojdou.
podle těch webů "skladem 1 ks" a "Prodej tohoto zboží byl od 01.03.2018 zakázán a bez náhrady ukončen"
Mám odzkoušené, že po tom, co EU nařídila snížit množství jedu v nástrahách, tyto nástrahy slouží vštšinou pouze jako krmivo pro tu havět. A profesionální nástrahy nejsou volně prodejné - lidé zde dávají odkazy na jedy, ale je třeba přečíst, co je napsané dole...
Já jsem začal na hubení potkanů (od souseda, který chová králíky a slepice jich k nám leze spousta) používat napětí 230 V. Tam, kudy chodí, přivedu přes bezpečnostní jistič fázi ze zásuvky - vodič s odizolovaným koncem. Pravidelně zbírám mrtvolky, které jdou kolem a dotknou se odizolovaného vodiče, a házím je sousedovi na dvůr. Ale pozor, tento způsob je životu nebezpečný i pro jiná zvířata a pochopitelně i pro člověka, který s elektřinou neumí bezpečně zacházet.
Na hryzce a krtky, kteří žijí pod zemí a ven vylezou jen vyjímečně, používám pirotechniku, která se koncem roku prodává. Pod značkou "Pirát" se prodává krabice se 100 ks. asi za 80 Kč. Je to velikost běžné cigarety s krátkou zápalnou šňůrou. Když se na zahradě objeví hromádky, tak odhrabu až na díru, do díry dám zapálenou petardu a díru zahrnu hlínou. Detonace a smrad škůdce minimálně na 3 týdny vyžene.
Hraboše a běžné druhy myší nemáme, protože ty pobíhají po venku, a tak si s nimi poradí kočka.
Byl jste někdy v dole při odstřelu? Pak by jste takovou krávovinu nenapsal. Rána z odpalu 50 kg Danubitu je jen slabé zahučení.Zvuk se totiš v chodbě stlumí.Smrad z petardy se také daleko nedostane.Dával jsem do nor naftalén hraboši sice noru přestali používat,ale vyhrabali si ji o kousek vedle.To samé platí o krtcích.Jinak kvalitní jed koupíte v zásilkovém obchodě z Číny a o mnoho levněji jak u nás.
"žolíku" proč urážíš pisatele, že píše "krávoviny"?
Naftalínové tablety jsem také zkoušel a vždy to dopadlo tak, že se na druhý den objevila hromádka a na jejím vrcholu seděla ta naftalínová tableta.
A petardy taky používám a na krtky i hryzce fungují i přes to, že havíře z dolu nevyhnaly.
A když píšeš o hraboších, tak ti hromádky nedělají a mají nory otevřené - stačí kouknout na TV.
Sněhový = CO2, jde dávkovat postupně a znova plnit.. Myši se udusí.. Podobně výfuk z motoru. Petardy je jen na chvíli odeženou. Králičí pletivo kolem kořenů funguje dva roky pak zrezne. Pasti stačí dát pod kýbl nebo vaničku, pak na ně kočka/ pes nemůže..
Děkuji všem za návody. Jdu shánět a do budoucna pěstovat kaktusy, koupit sněhový hasičák a petardy nevypráskám na silvestra.
Po jarním nájezdu hryzců jsem musela vše zasadit do dírovaných zeleninových přepravek a ty zapustit do země. Tak alespoň rostlinky mají 20 cm hlíny, ale kořeny které prolezou přepravkami jsou určitě sežrané nebot úroda je poloviční. A co nezničili hryzci, na tom si pochutnávaly srnky. Ach jo. Díky.
Takové hračičky snad fungují na myšičky. Hryzec je 20 cm dlouhý+10 cm ocas, váha 200 - 250 g, je to hnus, jak velký potkan. Žádné plačiče nefungují, nefunguje ani zakopaná pětilitrovka do země . Pasti jstejně nemohu, my i soused má kočky. Otrávené návnady s nebojím, naše kočky přiotrávenou myš nesežerou. To by museli bý tjiž 50 x po smrti.
není to vedle - např. dnešní článek o čápech...
Bohužel - v našem okolí si nepamatuji, že by zemědělci provedli hlubokou orbu. A že těch km najedu denně po okresech v okolí mého RD. Všude se jen podemele, diskama přejede - vlastně rozpráší 3 vrchní centimetry, které pak voda spláchne ...
Jo a mimochodem - bylo právě zjištěno, že "Čápi, kteří přiletěli zlikvidovat hraboše, zachránit tak ČR před zničením, tu jsou jen díky Čapímu hnízdu." - takže sláva Babišovi!
Promiňte rádci. Uspokojí vás to, že zatáhnete politiku do jakéhokoliv tématu? Je mi vás líto. Mě pomožte s hryzcemi a na politiku máte extra rubriku.
Je to odvěký boj - už ve starověku, i dříve, řešili lidi problém, co s hlodavcem. Největší ranou pro lidstvo pak býval MOR. No a možná neuvěříte, ale i když na zahrádce nemám psa či kočku, už jsem na sobě chytil dvě blechy.
Rada pro vás je - jed - jeden, druhý, třetí - podle toho, který zabere, ten kupujte. Domácí zvířectvo zajistěte tak, aby nežralo jed ani otrávené hraboše.
vasejmeno - naprostá pravda, jedy nyní slouží jako krmivo a dole pod odkazy je psáno, že od 2018 je zakázán soukromý prodej. Nejsem elektrikář, ale váš nápad je výborný. Proto mne zaujal nápad s hasičákem, jenže na internetu jej nemohu najít.
Tak jinak, milý pánové. Prosím, existuje nějaký hasící přístroj, který po otevření se dá zastavit? Možná je to blbost, nedovedu si představit, že by po zastavení to tak těsnilo, že by se dal použít třeba za 3 dny znovu. Určitě víte o hasicích přístrojíách víc než já.
Už jsem tu jednou psala o takové nehumánní metodě, kdy se do děr nahážou malé kaktusy nebo jejich kousky. Já teda peanem. Že prý ten první hryzec, co se mu to zapíchá do tlapek, skučí a vydává tak ostatním signál, že tam je nebezpečno. Nezkoušela jsem. Tenkrát jsem na výstavě zahrádkářů řešila podežrané ovocné stromky a tohle mi jeden doporučil...Nakonec jsme stromky koupili nové a já z králičího pletiva tvarovala vysoké koše, do kterých se znovu sázelo.Taky to bylo blízko u potoka. Po povodních ho zregulovali, což též snížilo počty hryzců. A taky pomáhal pes, že se je naučil chytat.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.