Nejste přihlášen/a.
Zdravím. Nechápu, tak se nejdřív zeptám; co znamená "...takže rozmazlenec jak hrom"...? Kdo v útulcích psy rozmazluje? Většina poznala hlavně podraz (proto jsou v útulku). Je jich tam fůra, a musejí se starat, aby se začlenili do stávající smečky, nepřišli k úhoně a dostalo se na ně krmení a pití. Nenechte se mýlit tím, že jsou odděleni pletivem. Mají spolu kontakt fyzický, vizuální i verbální. Museli se naučit dobře poznat a odhadnout všechny psy okolo a to, kde bude jejich místo. A nyní žijí z toho, co je tam naučili spolubydlící. Píšete: "...Nějaké fuj, štípnutí do zadku nepomaha ani když dostane přes prdel..." Napadlo vás vůbec, že psa nejdříve musíte NĚCO naučit, aby to pak mohl dělat? Nebo myslíte, že některý z psů v útulku štípal toho vašeho do zadku, křičel na něj - fuj - a mlátil ho přes prdel? Aby on věděl, co to znamená? Pochopila jste vůbec, že máte doma psa? Ne lidské mládě, ale psí (ikdyž už mírně odrostlé) štěně? Vysvětlete mu to po psím, pak to bude fungovat. A vaše "...Najist dostava normálně, spíš i nadbytek. granule po celý den, nějaké mlsky, kapsicku denně a i z oběda nejake zbytky... " vysvětluje úplně všechno. Nechci být hrubá, ale vždyt vy toho psa nekrmíte, ale plníte ho odpadky jak popelnici! Vždyt sežrat všechno co je k dispozici, jste ho naučila vy. Tak se nedivte. Kdybyste ho správně krmila od 1. dne, nedělal by vám to. Krmte v pravidelných intervalech 3x denně granulemi pro něj určenými výrobcem + event. libové maso na přilepšenou (pes je masožravec a maso mu prospívá), nechte 15 minut, a co nesežere, odeberte. Dávejte jen granule s masem + to, co vám dal (prodal) veterinář (jistě jste se byla poradit), aby měl vše potřebné pro správný vývoj orgánů, svalů, kostí a kloubů. Žádné zbytky lidského jídla, jsou pro psa jedovaté, jsou to odpadky. A proč denně kapsičky? Proč mlsky? Co dodají štěněti do těla prospěšného pro zdravý vývoj? Kdyby měl kvalitní výživu pravidelně 3x denně, mimo tyto doby krmení by vám nic nejedl. Neměl by potřebu. No a to "...Jsme na návštěvě 3 hodiny a ona mezitím to tam 2x pocura a udela hromadku. Je to na ostudu..." Ano je, ale na vaší ostudu. Copak vy nevíte, že pro pejska není moč a stolice nic špatného? Že pro všechny psy je to způsob komunikace? Váš pejsek (fenka) si zkusil na návštěvě označit to, co si chtěl přivlastnit, místa, kterým má v úmyslu vládnout. Vás nepovažuje za autoritu, proto si to troufl. A nepíšete, zda ti domácí mají taky psa, nebo ne. Pokud mají, tak budete muset dávat od nynějška velký pozor. Příště se spolu pejskové nejspíš servou.
Odpadky také požírají některé fenky, pokud jsou nakryté; nepíšete, zda jde o špice vlčího, trpasličího či jiného. Ida
Máme útulkového psa a s žravostí měl a má problém, říká se tomu psychický hlad, protože trpěl nedostatkem,je to frustrace.Jsme zkušení chovatelé, není to chyba majitelky, která zakládá Tento příspěvek, ani tím, že by neuměla správně krmit. Pomohl na ven opravdu jen náhubek, který nosil víc než rok, pak přestal žrát odpadky alespoň venku, náhubky musíte prostě zkoušet než se trefíte nebo nechat udělat na míru. Jinak vám sežere něco špatného a zahyne. Žravý je stále, i když s věkem se to trochu zmírní. Používáme vařenou a dušenou stravu, plus zčásti syrovou,dále multivitamíny, granule jen jako doplněk. Podle veterináře máme nejlépe živeného psa v okolí, rozhodně mu nic výživově neschází, přesto je nesmírně žravý. Je to psychické.Zase má stále dobrou náladu a pomocí jídla se dá cvičit. Psí hovínka jiných psů očuchává a líže a sám hodně značí.Buďte ráda,že fenu máte,i když je problémová.
Pokračujte dál ve výcviku v napomínání co nesmí žrát. Naučili jsme, at ty nejhorší věci nežere, pozná pokyn "pozor nebezpečí".Doma jsme zkrátka museli dávat pozor, aby se v jeho dosahu nevyskytovalo nic nevhodného k sežrání, jako se to dělá prostě u štěňat. S věkem se stav zlepší.Doma náhubek pochopitelně nenosil.
7 měsíců, to je štěně. Kapku se to dá přirovnat k věku staršího batolete u lidí. Není potřeba tak prožívat to, co dělá. Načtěte si něco o výchově psů. Způsob jak se psi učí, metodiku a opakování všechno upevní. Důsledně, laskavě a trvale. A ze štěněte si vychovejte dobrého psa. Je to hodně dlouhá cesta, ale i cesta může být krásný cíl.
Pokyn "fuj" nebo "nesmíš" se by se každý pes měl naučit, i když to někdy trvá - měli jsme podobného žrouta. Výkaly, cihly, hlína, igelitové sáčky, platíčka s léky Doma (na dvorku) se muselo všechno schovat, co se uhlídat nedalo, to se prostě nedalo, člověk není všemocný. Venku vždy na vodítku, bedlivě sledovaná, když k něčemu sklonila hlavu, následovalo přitáhnutí a "Fuj!"... na asi 3 letech věku pochopila...
Nepanikařte, vím, jak je to těžké, na konci píši, že to trvalo 3 roky... 3 děsné roky, abych byla přesná. Pejsková už je za duhovým mostem a jak na ni vzpomínáme, byla miliónová. Ta Vaše je puberták, toho teď nezajímá nic. Jen jí musíte být dobrým vedením. Jako dítěti, laskavost, láska, vlídnost - všechno má své místo, ale i přes všechno jste to Vy, kdo je pán, kdo vede a rozhoduje (např. co pes bude žrát). Já vždycky kroutím hlavou, když jsou lidi na psy a děti hnusní, když jim chtějí něco zakázat. Stačí psa vlídně (ale pevně) přitáhnout, jasně říct "Fuj, Betynko, fuj." a jít dál. Když slyším pištivým hlasem "no fuj betyno cotozasežereš ty seš ale prase" a stejně psa k tomu zakázanému zase pustí, koulím z toho vočima
Nevím, zda vás to utěší, ale řada štěnat to dělá, můj hafík do roka a půl miloval všechno z plastu, žral propisky a i když jsem si dala pozor, občas nějakou našel a já trnula hrůzou protože ten ostrý plast rozkouskoval na stovky malých, ožral mi dvě flešky, nabíječku. Ale pak se zklidnil. A dokonce jsem mu vyrvala z tlamičky dětské nůžky.
Jak píšete o tom jak často čůrá a kaká, tak Myslete na to, že dítěti také ne nadáváte když se počůra nebo pokaká. Pravidelně venčit a a venku at má dost času i si začuchat. Je to jako mít malé dítě, je to závazek, ale také velká radost. Povyroste a bude to lepší. My jsme používali domácí toaletu pro pejsky. Někteří lidé nás zrazovali, že pes bude mít z toho zmatek v hlavě a nebude vědět že může chodit jak na domácí toaletu, tak ven. Normálně to ale pochopil, do dneška chodí většinou ven, ale když z nutného důvodu vyjimecne nestihne, máme tu domácí toaletu, kam si v nejhorším může odskočit, jen se musí záchod pravidelně čistit octem a sodou a vyměňovat náhradní trávník do toalety.V sedmi měsících Je ještě malá a je normální že chodí často, někteří psi chodí často i v dospělém věku je to individuální stejně jako u lidí.Vás také nikdo netrestá a ne napomíná za to že se vám chce jít na záchod!
Mám osmiletou fenku jezevčíka, doma občas, když děti nechají na zemi tužku,kolíček apod,tak to rozkouše na kousky, ale nežere to. Měla kalíškyz tvrdého dřeva / píšu měla/, pod které jsem ji schovávala drobné granule, aby si hrála, nejen že to bylo příliš snadné, ale ona ty kalíšky rozkousala na tříštičky / nemůžu napsat třísky / . Venku ji nechávám většinou volně, musí všechno prozkoumat,očichat, nespěchám na ni, když chce něco lízat, řeknu jen klidně fuj a nechá to. Nekřičím na ni,mluvím s ní klidně, pokud už musím zvýšit hlas, okamžitě všeho nechá. Ale to se stává velmi zřídka. Chce to jen trpělivost , opakovat, chválit. Ona to pochopí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.