Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Rostlinky žloutnou

Od: zwiki* odpovědí: 3 změna:

Dobrý den.

Čím to je,že mě listy rostlinky/konopí/ žloutne?Že bych dával moc vody?DDěkuji za rady.

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Zdravím, žloutnou jo, tak to může být víc možností.

Nedostatek bóru-Příznaky: Nové listy mohou žloutnout (v důsledku chlorózy). Listy vypadají popálené. Stonek rostliny se může zdát hrubší a dutý. Řešení: Bór nemá vůli se absorbovat při nedostatku draslíku a dusíku. Musí být také dostatečná vlhkost. Nedostatek bróru může mít rostlina i při vysokém nebo nízkém pH. Řešením je tedy zvýšení hladiny draslíku a dusíku. Pomůže ověření pH substrátu a dávejte pozor na správnou vlhkost.

Nedostatek mědi-Příznaky: Konopí s nedostatkem mědi se projevuje na růstu. Listy konopí jsou často zkroucené a vyznačují se neobvyklým zbarvením. Nové listy tmavnou a kroutí se, zatímco staré listy žloutnou a mohou mít až bílé odstíny. V půdě se většinou vyskytuje meď pro konopí v dostatečné formě, proto jde méně pravděpodobný problém. Je nutné zkontrolovat správné pH k dobrému vstřebávání živin. Řešení: Nedostatek mědi často způsobují dva faktory, špatné pH půdy a stre. V případě hydroponie může pomoci výměna vody.

Nedostatek železa-Příznaky: Neodstatek železa získáte u konopí snadno. Listy budou projevovat příznaky žloutnutí ale žíly budou mít tendenci zůstat zelené.Řešení: Nedostatek železa je velmi rozšířený problém, železo je totiž poměrně nestálé a má tendenci reagovat s dalšími živinami. Nejprve zkontrolujte, zda není pH pod 6,5 (5,7 u hydroponního pěstování nebo Rockwool). Vstřebávání železa může omezit příliš mnoho fosforu, zkontrolujte etdy hnojivo zda neobsahuje nadměrně hodně fosforu (i kopřivy jsou bohaté na P).

Pak také to může být nedostatek manganu, hořčíku.. je toho spousta. Máte v květináčích nebo v půdě drcené vaječné skořápky?Pokud ne, doporučuji dodat

2kedar*

Drcené skořápky.? To jako zdroj vápníku.? Já hnojím tekutým NPK a zatím v pohodě.

Suché vaječné skořápky obsahují uhličitany vápenatý a hořečnatý, oxidy křemičitý, hlinitý, fosforečný, dusíkaté látky, bílkoviny,obsahují i prvky jako jód, železo, měď, zinek, kobalt, mangan aj.Já je dávám od začátu pěstování i do malých kelímků a potom novou dávku když sázím rostliny na záhon.Jasný, NPK je v poho, dá se použít i plno jiných hnojiv, ale mě celý život zatím stačily jen ty skořápky

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]