Nejste přihlášen/a.
Dobrý den. Je možno večer zalévat přímo vodou ze studny zeleninu,květiny,růže? Dík.
Zdravím.Myslím,že to vhodné není.Rostliny z toho dostanou šok.Voda má být odstátá a teplejší,např.v sudech na zahradě.Jako pokojové květiny se musí zalévat také vodou odstátou...
Dobrý den, jestli nemáte jinou možnost, tak je to lepší, než je nechat povadnout. Jinak, plně platí to, co již uvedla kolegyně. Já jsem to tedy také dělal, ale ne přímo - vodu přes čerpadlo a hadici s jemným rozprašovačem vzhůru - takový studený dešt. Zdravím!
doplněno 09.06.14 18:41:Ono by bylo asi vhodnější zalévat brzo ráno, kdy po chladnější noci nejsou rostliny tak rozpálené.
doplněno 09.06.14 18:51:Ona ta hlína bude rozpálená, tak se ta teplota vody asi trochu zmírní. Ale, stejně poměrně prudce ochladíte kořeny. Ale, když přijde letní bouřka a teplota se rychle srazí třeba o 15 stupňů, tak to ty rostliny také přežijí.
Táta míval sudy s odstátou vodou na rajčata a papriky. A pak měl hodně dlouhou hadici umně naskládanou na chodníčcích. Ve studni čerpadlo. A zalíval dokud voda v hadici byla teplá. Když začala téci ledová, zastavil a chvíli počkal, až se v hadici voda zahřeje. Zalévání bylo jako seriál. Ale on měl času dost.
Ano, asi lze. Moje babča s tím neměla problém, vždy měla nastaveno na jemný rozstřik a mířila nahoru. Během cesty vzduchem (nahoru a dolů) se jemý proud vody dokázal dostatečně prohřát, a kytičky kvetly a zelenina rostla.
Ale odstátá voda ze sudu a konev asi funguje spolehlivěji...
Na zalévání je lepší "deštovka". Je měkká. Voda ze studny bývá většinou o poznání tvrdší. Ovšem přítomnost studny na zahradě je nenahraditelná.! Samozřejmě, že voda musí být odstátá a to minimálně jeden den.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.