Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Nazev a pestovani techto kytek

Od: barci* odpovědí: 14 změna:

Dobrý den chtěla bych poradit název a pěstování těchto kytek.Děkuji


 

 

14 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

limetka*

2x

Ten Pryšec trojúhlý na prvním obrázku můžete zaříznout v libovolné výši, vytékající mléko osušit ubrouskem. V místě řezu se vám krásně rozvětví a když to zaříznutí provedete několikrát i na tom obrostu, budete z něj mít za pár let nádherně košatou kytku.

Limetko, díky, s tím zaříznutím, to je RADA ZA VŠECHNY PRACHY. Mám 2 rostliny, skoro ke stropu, občas mi i převáží květináč a musím to uklízet. Nic moc, vypadají jako zelené jitrnice, jen na špičce šošolka lístků. Já ty potvůrky tedy říznu. Mohu hned, nebo raději počkat do jara? Jaga.

limetka*

Babuško, není problém, můžete to udělat i teď - ta kytka je nezmar, jestli to zvládnu časově, zkusím sem zítra hodit foto, jak jí to sežezávání prospělo.

Děkuji moc, já jsem to už chtěla vyhodit, nedělá to žádnou parádu. Naštěstí mám měkké srdce a říkám si, že i kytka cítí bolest a že ani takovou šeredku nemohu jen tak vyhodit. Jsem na ty kytky asi trochu ujetá.

Tak jsem ráda, že ji zachráním a zároveň i vylepším. Jo, plastická operace dokáže hodně! Jaga.

Jen tak pro zajímavost - také jsem bývala kdysi řezána, ale k lepšímu vzhledu mi to nikdy nepomohlo. Tak nevím.

marenka*

Jenom bych dodala, pozor na to mléko, je prudce jedovaté.

kabrnak

hlavně pozor, bílá míza, co vytéká, JE JEDOVATÁ - pro děti, pro zvířata, nakonec i pro dospělé... stačí si vyhledat: sukulent, PRYŠEC TRJÚHLÝ... (pozor na oči)!

 


1x

Určitě to není žádný kaktus. Domnívám se, že je to nějaký sukulent, nejspíš některý druh Euphorbie, česky pryšec. Je-li tomu tak, pak pěstování není obtížné. Zde je několik zásad:

Světlo: Mají rády co nejvíce světla, snášejí však i polostín.

Teplota: Vhodná je běžná pokojová teplota okolo 20 º C. Pro přezimování je třeba rostliny umístit na chladnější avšak světlé stanoviště okolo 12 º C. Teploty nižší rostlinám vyloženě nesvědčí.

Voda: Pravidelně zaléváme tak, aby byl substrát mírně vlhký. V zimě zálivku omezíme.

Vlhkost: Suchý vzduch snáší dobře. Rosení jim nesvědčí.
Hnojení: Od jara do podzimu hnojíme jednou měsíčně hnojivem na kaktusy, v zimě nehnojíme.
Množeni: Množíme stonkovými řízky, které zakořeňují v zemině. Než je však zasadíme, řízek ponoříme do vlažné vody, aby z něj přestala vytékat mléčná štáva. Poté ho ponoříme do růstového hormonu a zasadíme do substrátu.
Přesazování:Mladé rostliny přesazujeme každoročně na jaře, starší exempláře jednou 3 _ 4 roky.
Zemina: substrát pro kaktusy
Problémy: Přelití způsobuje hnilobu kořenů a úhyn rostliny.

 

slonbonjohn*

1x

To vysoké a štíhlé je nejběžněji pěstovaný Pryšec trojúhlý a u toho druhého si nejsem jistý. Ale všeobecně jejich pěstování bude stejné a něco si lze přečíst např. zde : sukulentar.cz/...

barci*

Tahle rostlina mi od kořene do půlky uhnívá a od tý další půlky je svěží,krásně zelená.Potřebovala bych poradit jak se o ní starat?

Barci, na první otázku jsi odpověď dostala a co se týče té druhé vysoké rostliny s oválnými listy, také bych se přikláněla k zaštípnutí vrcholku, a klidně i odstranila spodní schnoucí listy. Jak říká Limetka, mohla bys vypěstovat nádherný stromek. Ale co to je, to nevím, ale myslím, že "volá" po zaštípnutí, rozvětví se a asi pak zesílí i kmen.

doplněno 26.11.11 18:32:

Pardon, ona to řekla cesmina. Omlouvám se. Ale tu první rostlinu jsem jednou viděla na odpočivadle schodiště, u jednoho známého. Bylo to obrovské, rozvětvené a nádherné.Dech mi to vyrazilo. Připadalo mi to nesmírně exoticky.

Kytička, která má masité listy, od kořene půlku uhnívá. Mám podobnou kytičku už léta, udělala jsem z ní takovou bonsaj, malý stromeček. Kytička má ráda půdu, jako u kaktusů, dost písku. Když dáte kytičce dobrou zem a budete hodně hnojit, tak se vám vytáhne, bude dlouhá a bude vám různě přepadávat. Vaše kytička má asi hodně vody, proto od kořenů uhnívá. Změnila bych přesazení, nemusí být velký květináč, ale stačí plochý, aby kytička měla zázemí. Při přesazování, bych kytičku nad květináčem uřízla asi 10 cm, nebojte se, kytička obrazí kolem dokola. Čím více budete ulamovat kytičce vedlejší větvičky, tím více bude kytička obrážet.

 

des*

0x

Je to kaktus.Zasadit do písku a semtam zalít.

barci*

Děkuji za odpověď,vím že je to kaktus,ale nevím druh.A ještě bych chtěla vědět název a pěstování těchto kytek,pokud víte

 

cesmina*

0x

Na druhé fotce je to nižší pryšec běložilný a to vysoké je kalanchoe(kolopejka).Normálně se kalanchoe zaštipuje a pěstuje jako keřík.Z té Vaší by po zaštípnutí vrcholku a vytvarování korunky byl krásný stromeček.Měla jsem několik barev ale napadla mě je nějaká plíseň a musela jsem je vyhodit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]