Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, mám už několik let japonskou vrbu na zahradě. Vyšší kmínek a na něm kulovitou velkou korunu, zjara s růžovými, později žlutozelenými lístky.
Koruna je už hodně veliká, chtěla bych ji celkově zkrátit - ostříhat.
Myslíte si, že to mohu udělat teď na podzim? Aby mi přes zimu s těmi ranami na větvičkách nezmrzla. Na jaře, když jsou ty lístky tak krásné, je mi líto to ostříhat. Kdy se stříhá japonská vrba?
Děkuji všem.Jaga.
Vrby je obecně nejlepší řezat v předjaří,popř.na jaře a nebojte se obroste tak rychle a bohatě,že bude mít tolik barevných lístečků jako nikdy.U japonské vrby naopak řez podporuje růst nových výhonů,které jsou právě tím co tyto vrby zdobí.Nepíšu to jako nějaký arboristický odborník,ale z vlastní zkušenosti,několik těchto vrbiček také mám.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.