Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Co dělat, aby kvetla?

Od: magdon® odpovědí: 14 změna:

Vlastním níže zobrazenou květinu. Je to snad nějaká léčivka. Jméno jsem sice věděl, ale už jsem ho zapomněl (o to mi ale zas až tak nejde). Rozmnožuje se především (a to velmi intenzívně) opadavými odnožemi na zoubcích listů (kam to spadne, tam to vyroste, mám toho plné květináče okolních kytek). Tahle kytka ovšem umí taky kvést. Kdybych to neviděl na vlastní oči, nevěřil bych. Ta moje teda ještě nekvetla. Květ má velmi exotický, tuším fialový (už je to dávno, přesně si nepamatuju). Nevíte někdo, jak by se dalo oné květině domluvit, aby kvetla?


 

 

14 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Je to sukulent,takze hodne slunce ,mirna zalivka.

doplněno 01.01.12 21:19:

pacourek ma pravdu,vetsinou tyto druhy prave sucho donuti vykvest,takze jak jsem psala,jinak velmi mirne zalevat a nechat uplne vyschnout.Mozna jsem se spatne vyjadrila,ale ted ji prestante zalevat uplne.Je to urcity druh Kalanchoe-Bryphylum,pochazi z madagaskaru.Kaktusari se ji dost zbavuji,protoze jim zapleveluje skleniky,vsimnete si na listech,to jsou vse budouci rostlinky,tak se dokonale mnozi.jinak na plnem slunci muze deat paradu,je to zajimava rostlina,nenarocna.ja jsem ji pestovala ,ale uz je to hodne let,takze nevim ani jestli mi kvetla,nechala jsem ji pak babicce,takze nevim jak to s ni dopadlo.,po nasem prestehovani,.

doplněno 01.01.12 22:48:

Preklep-Briophyllum


Díky, podle toho Vámi uvedeného názvu jsem si jí našel. přikládám i nalezený květ (není ovšem fialový).

Rada jsem pomohla.Druhu je mnoho,ze?Prave jsem se neodvazovala urcit,nektere mi prisly dost podobne.ale posuzovala jsem foto vase a na googlu,prece jen vy znate svoji rostlinu a lepe posoudite.hezky kvitek,ale i kdyby se nezdarilo,bude i tak hezka.Holt se ji musi vytvorit klima jako na Madagaskaru.

 

ahasver4*

0x

Řeknu Vám,ta vypadá skoro hrůzostrašně..Nejsem moc odborník ale někdy mým kytkám pomůže změna místa...Ta co dlouho nekvetla,po umístění do jiného prostředí,myslím buď více světla nebo naopak méně a tak,se rozjela...Třeba vyzkoušet.

doplněno 01.01.12 17:54:

Jo a jedna věc mě ještě napadla.Viděl jste film Pyšná princezna?Ono to vypadá jako nesmysl ale já jsem přesvědčenej,že květina,jako živý organismus,vnímá svoje okolí jako třeba člověk.A chová se pole toho.Může se Vám zdát,že je to nesmysl ale já to tak vnímám.


No já nevím, ale kdybych jí zkusil zazpívat, myslím, že by asi radši zašla...

ahasver4*

Já vím...Kdybych jim zpíval já,mám doma místo kytek sbírku prázdných květináčů...Myslel jsem to jen jako zamyšlení...Ale tu výměnu místa zkuste...

 

pacourek*

0x

Obecně když chcete aby rostina kvetla musite v učitem období snižit vyživu a zalivku Protože ja tuto rostinu neznam tak vam neporadim v jakém období

 

ladinpraha*

0x

Podle mého poradce je to nějaký druh Aloe. V našich podmínkách se dá přinutit ke květu pouze ve skleníku, kde se jí vytvoří přirozené podmínky.


Dceři vykvetla na okně v nepříliš teplém pokoji rodinného domku.

 

cocinkamichalka*

0x

Magdone, tuhle rostinu jsme si vyměňovali cca před 15 lety na ZŠ, říkali jsme tomu "blecha" - podle toho, z jak malé rostlinky vyroste dospělá kytka.

NEPAMATUJU SI ALE, ŽE BY NĚKDY KVETLA...?


Tuhle rostlinu máme v rodině už několik desítek let (teda ne konkrétně tenhle kus, to už je několikátá generace). Nikdy by mě nenapadlo, že by mohla kvést. Jednou jsem přišel na návštěvu k dceři (moc se o kytky nestará) a překvapil mě trojcípý (nebo jak to nazvat), poměrně velký purpurový květ. Ptal jsem se, co s tím dělala. Prý jí jenom ustřihla, protože už byla moc dlouhá. Zkoušel jsem to na své kytce, ale akorát se rozvětvila. Květ nikde. Od té doby uplynula už zase řádka let a kytka už nevykvetla ani dceři.

 

silverfox*

0x

to je nadut taky jsem ji měla ukradenou ještě na základce ale nepřežila matčin zásah nůžkami , když se jipokoušela rozvětvit - což ji při každém zastříhávaní nějaké kytky připomínám

Nadut je poměrně nenáročnou rostlinou původem z Madagaskaru, která kvetou při vhodných podmínkách bíle zbarvenými květy, které jsou zvoncovitého tvaru.

Snáší plné slunce i polostín, je teplomilná (v létě i přes 30 °C). Na slunném a suchém stanovišti se rostliny různě zbarvují.

Výška: 40 _ 80 cm


Pěstování:

Pěstuje se v kypré, pískem a na dně střepinami promíšené půdě (směs pro kaktusy a sukulenty je ideální).

Využití:

Používá se čerstvá štáva, nejúčinnější je v úpravě podle Filatova (Elixír života), také se užívají čerstvé listy.

Rostlina se nesuší, je dužnatá a proto je to velmi obtížné, pokud nám roste v pokoji v květináči ani to nemá význam.

Obsahuje polysacharidy, flavonoidy, katechiny, třísloviny, organické kyseliny, enzymy, stopové prvky, vitamín C.

Štáva působí antisepticky, baktericidně, močopudně, zastavuje krvácení.

Doporučuje se při ústních zánětech, paradentóze, angině a virózách.

Hojí kašel, spáleniny, žaludeční vředy, nehojící se rány, astma, bércové vředy, revmatismus.

Působí na mozoly, bradavice, vyrážky a uhry. V 70. letech byla zkoumána klinicky v bývalém Sovětském svazu,

kde je velmi oblíbená, nazývají ji pokojový žen-šen. Díky tomu, že rostlina není dostatečně prozkoumána se

doporučuje opatrnost v dávkování.

silverfox.velmi spravnemj en do samolecby bych fakt nesla,obsahuje toxiny a na kazdeho muzou pusobit jinak.


Jo, už to vím. Mně se ale po ustřižení docela ochotně větví, dceři se po ustřižení nerozvětvila, ale vykvetla. Ovšem květem fialovým.

doplněno 19.01.12 09:08:

Tak kytka se zřejmě rozhodla odměnit můj zvýšený zájem o ní a po několika desítkách let nasadila poupata.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]