Nejste přihlášen/a.
Prosím o radu: pěstuji si rajčata ze semen. Vždy mám krásné sazenice, ale jakmile je vysadím ven, jejich listy zbělejí. Co proti tomu dělat? Později odpadnou a vyrostou nové, ale ztratí se tím čas. Děkuji.
Prikláňala by som sa k názoru, že Vaše paradajky pri vysadení do záhrady prežijú šok. Je možné, že ich máte doma v teplom a tienistom prostredí a keď ich vysadíte von v slnečnom počasí, dostanú šok. Asi by bolo dobré skúsit vysádzat v predpoludňajších hodinách a sadeničky musia byt otužené, to znamená, že ste ich pred vysadením niekoľko dní držali na balkone alebo v inom chladnejšom prostredí. Po vynesení z bytu musia byt najprv v polotieni, až keď si zvyknú, dávame ich na slnečné miesto. Ak to takto robíte a predsa Vám zbelejú, tak neviem poradit. Veľa zdaru.
Líbil se mi nápad anglického zahradníka na Spektru v televizi. Položil sazeničku kolem květináče, z umělé hmoty se spoustou dírek ve dně a zahrnul. Zalíval do toho květináče. A pravil, že takto zalívá jen to rajče a ví kolik. Že spotřebuje méně vody a tolik se nenadře s konvemi. A ta voda se neodpařuje tak rychle jako z hlíny. :D Vyzkoušené to nemám, ale jako nápad? Dobrý, ne?
To je ale pozdrav jara!
Ze svých zkušeností,s vyséváním semínek rajčat nespěchám.Pokud není dostatečné oslunění místa,kde sazeničky mám,nemá cenu spěchat.Pak jsou sazeničky vytáhlé a slabé.Pokud je máš takové a jdeš s nimi na záhon,zasaď je dost hluboko,kmínek šikmo do země až po odpadlé lístky.Vysazuj až v době,kdy už je zaručené slunce a teplo.Nemá smysl mít květy v době,kdy hrozí mrazíky.Nezapomeň dobře zalévat,pouze ke kořenům,ne na list.
JABRAKA
Podle mého názoru to může být spálením od sluníčka - můžete tomu zabránit tím, že budete rostliny při vhodném počasí postupně otužovat pobytem venku - začínám třeba jen čtvrthodinkou venku a pak zase zpátky domů za okno. Postupně intervaly prodlužovat, a pak byste s nimi neměl(a) mít tento problém.
Viz článek www.ireceptar.cz//..., je to recept na dobrá rajčata
Zkuste zasadit rajčata "na vodu". Vykopejte hlubší jamku, položte do ní rostlinu a jamku do dvou třetin zahrňte zeminou. Naplňte jamku vodou a počkejte až vsákne. Pak zalijte ještě jednou, případně dvakrát, podle vlhkosti půdy. Po vsáknutí vody dosypte jamku suchou zeminou a již nezalévejte. Vrchní suchá vrstva zeminy zabrání vypařování vody a rostliny, které mají kořeny ve vlhku, se rychle ujmou.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.