Nejste přihlášen/a.
Vážení, na kapkové zalévání 2 skleníků jsem koupil povrchové čerpadlo Gardena 3000/4 Basic. Je umístěno u nádoby IBC, která je 0,4 m nad zemí. Čerpadlo je napojeno u IBC na spodní vypouštěcí víčko sací hadicí 1". Závada - vypnutým čerpadlem protéká samospádem voda ! Zatím problém řešíme zvýšením výstupní hadice, tvar vlna, nad úroveň hladiny v nádobě. Prosím radu na lepší řešení. Vložení sací hadice do horního otvoru se mi moc nelíbí, tam natéká deštová voda z okapu, musel bych upravit víko otvoru (samorřejmě to lze). Nemáte zkušenost s nějakou klapkou/membránou na sací stranu čerpadla, který by eliminovala mírný tlak vody z nádrže? Pozn,- poslal jsem dotaz také na firmu Gardena, zatím nemám odpověď. Děkuji Havran
Samospádem bude voda protékat každým čerpadlem a zvýšení výstupní hadice nad úroveň hladiny tomu nepomůže.
Buď musíš na výtlak čerpadla (ne na sání!) vložit zpětný ventil, který vytvoří odpor průtoku vody, nebo musíš do toho potrubí s vlnou nad hladinu vložit nějaký ventil pro zavzdušnění hadice.
Posledním řešením by bylo zakopat nádrž pod zem. Pak bys nepotřeboval nic, protože voda do kopce nikdy nepoteče.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.