Nejste přihlášen/a.
@bruno - přijde mi že sousedka dělá z komára velblouda
Nicméně právo je na její straně, at už si vy myslíte co chcete:
OZ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.
No upřímně se sousedce nedivím, že ji došla trpělivost, zřejmě to tam pálíte dost často. Je potřeba, aby podobné dění mělo nejen svůj začátek, ale také konec, přesněji řečeno konec v dohledné době, asi sousedce došla trpělivost. Za tohle byste také mohl dostat pokutu od obce. Nastřádejte toho tam větší hromadu a oznamte sousedce, že to je poslední oheň a že to spálíte až nebude doma, at vám dá vědět. A další várku již raději odvezte. Pokud máte větší kusy dřeva, tak je nechte vyschnout a použijte na topení.
Mělo by to být "Co se mnou" než se sousedkou. Měl byste pochopit, že v létě se větrá a nasmděný barák kouřem každému nevoní. Pověsíte prádlo, čmouďák zatopí a můžete prát znovu. Myslíte, že ji to baví. Když nevíte co se zahradou, nechte si to udělat od někoho, kdo něco ví. Teď zbytečně pálíte mokré dřevo? Jen pro info. Čím budete topit v zimě?
Takže zrovna když šla spát a asi má otevřená okna aby mohla dýchat, tak vy začnete pálit mokrý dříví a listí.
Já se divím že vám ještě nedala facku nebo nezavolala na MNV, nebo jiné orgány.
Vy se správně máte zdržet jakýchkoliv I myši, tedy jakýkoliv čmoud a smrad z vašeho pozemku by neměl přicházet na její pozemek - Chápete to?
Pokud potřebujete něco spálit, tak to spálíte jednou ročně po dohodě nebo když se obvykle spaluje.
Pokud by takhle pálil někdo každý týden mokrý na zahradě i přes stížnost, tak ...
Ještě pohled z druhé strany (tzn. z úhlu pohledu paliče). Je to problém. Kouř samozřejmě nikoho nepotěší. Pokud je odpadu rozumné množství, pak zabírají rady typu nechat proschnout, vozit na jednu hromadu a spálit najednou, v době, kdy budou příhodné podmínky. Ideál. Ale jaksi co s tím, když máte odpadu hodně. Dáváte to na jednu hromadu, čekáte na příhodné podmínky, co se dá nechat zetlít, necháte zetlít. No a paak přijde den D. Počasí je ideální, směr větru míří do pole, nikoliv k sousedům, tedy se směle pustíte do díla. Ze začátku je to OK. Pak vítr ustane a v nastálém skorobezvětří jde kouř na všechny strany a podpora hoření taky nic moc. A jak pálíte další a další odpad, zjistíte, že na dně hromady jsou větve ve stavu, jako byste kácel včera a ne před x- měsíci. Chudáci sousedi. Ale ta situace jaksi nemá řešení. Stalo se mně, asi tři týdny zpět. A já se fakt snažil. Naštěstí sousedi měli pochopení. Možná proto, že vědí, že jsem se snažil a taky proto, že vědí, že přijde den a pálit budou potřebovat oni...
Šmankote Čerstvý mokrý se ani pálit nesmí, daš to na hromadu a jednou za rok, třeba na čarodějnice, až to uschne, tak se to spálí
Na souseda, co páli mokrý a dýmuje to stovky metrů volat hasiče, to je prasárna Pokud by každý den zapaloval ohníčky mokrého
Ps: Trollům? U vás je trol asi každý, kdo by vás přetáhnul klackem, kdyby jste mu dejmal do oken coo
To je právě chyba pálit to po malých částech, protože častost je pak velká a tohle opradu není nic příjemného vyuzovat okolí kouřem z vlhkého dřeva. Já bych toho naopak nastřádal více a udělal pořádnou vatru. Čím větší oheň, tím rychleji a lépe dřevo shoří, při vysoké teplotě se dělá méně kouře.
km: Není to povinnost. Povinnost hlášení pálení se nevztahuje na fyzické osoby. Ale je to tak lepší (nahlásit to)
Jestliže pálíte každý týden nebo dva, ještě k tomu zelené nevyschlé křoví a v červenci při těch vedrech, tak to bych taky řvala. Jak zde radí - křoví bud´odvézt nebo nechat pořádně vyschnout a pálit až na pozim. Suché větvě čoudí o 90% méně než čerstvě uřezané, za 14 dnů vám to nevyschne.
Kluků nesedíš si na vedení? Dříví do kamen musí prasknout alespoň dva roky, a ty si myslíš že za dva týdny to je OK?
Pokud je sousedka nespokojená, tak to určitě OK není :/)
Na zdejší poradnuří většina lidí chodí potvrzovat vlastní názory, tak co chceš slyšet že máš pravdu? OK, tak máš pravdu...
"...si nejsm jistá, zda se to u nás vůbec smí."
Klidně si jistá buďte. Nesmí! Respektive to řeší Občanský Zákonník.
Jestli máš kamna tak pálit dřevo je barbarství.. Pořiď štěpkovač, co nepobere to vystříhej nůžkama na polínka (co nevemou nůžky tak pilou na "třínohý" koze - naskládáš haldu větví a řízneš to naráz), polínka do dřevníku, štěpky do budky aby větraly a nepršelo do nich - do podzimu proschnou a jako topivo to je výborný, do kamen naložíš vrstvu a nahoře zapálíš - hoří odhoříváním a nečoudí to. Výhřevnost a výdrž skoro jak uhlí.. Pak dál přikládáš polínka (když bys žhavý zasypal štěpkama tak by to čudilo), nebo štěpky přiložíš tak abys žhavý nezasypal celý ale část pořád hořela plamenem.
Zbytek na haldu, a když nad tim bue střecha aby do toho nepršelo, tak za měsíc to proschne tak že to skoro čoudit nebude, se sousedkou si domluv kdy to spálit, klidně můžete domluvit i společný oejkání buřtů. Jako střecha stačí plachta do A (přes haldu přehodíš lat příp. zatlučeš dva kůly a lat mezi nima, plachtu do A a ukotvíš kraje k zemi) - pak to schne řádově rychleji než když do toho prší/ padá rosa.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.