Nejste přihlášen/a.
Na slunce nebo do polostínu? Dlouho kvetou letničky, ale vysazují se až po zmrzlých. Jestli trvalky tak třeba některou levanduli. Šalvěje snáze chytají houbové choroby. Do tak velkého by šly i keříky, nějaká kompozice. Má to odtokové otvory?
Já si myslím, že jestli chcete, aby to kvetlo, tak všechny kytky, které se sází do truhlíků za okno, budou vhodné. Klidně po částech nůžete doplňovat. Není potřeba osázet všechno najednou. Plné sedmikrásy, modřence, maličké macešky, štavel, ozdobné kopřivy atd. A doprostřed klidně muškát. Když budete do zálivky přidávat hnojivo, můžete použít velké množství rostlin. Víte jak je krásný šnytlík, když kvete?
Ještě to chce trefit ten druh, aby měla vyšší a mohutnější tvar. A pak stříhat tak, aby na zdřevnatělé části nad kořeny, která se tam po čase vytvoří, zůstávaly zelené úseky. Neboli nebrat to až do dřeva, To pak obrůstá těžko a pomalu. Prostě po odkvětu na podzim ostříháte konce olistěných větviček s květy. Když to dáte do plátěného sáčku, máte vůni do skříně. Pěstitelé, co chtějí mít bohatší pugety, stříhají ještě jednou konečky zjara. To většinou nestihnu. Ta naše byla kupovaná v Polsku na prodejní výstavě. Jeden exemplář jsem strčila vysoko mezi kameny do zídky a ten tam kvete na slunné straně léta bez zálivky i stříhání. Co by asi vadilo, kdyby byly utopené ve stále mokré půdě.. Jo, a zasazená ulomená větvička často zakoření, což se hodí k množení. Kůru nemusíte, to zakyselí půdu.
Jedno jsem zapomněla zdůraznit, že jsou levandule mrazuvzdorné, taková ta klasika variant lev. lékařské, ale také ty, co vymrzají. Ty většinou mají fialovější a křídlatější květy. To si pohlídejte!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.