Nejste přihlášen/a.
Toto je dotaz pro ženu, která má křovinořez, seká s ním a je spokojená. Hledám doporučení, hlavně aby byl lehký a žádné šimrátko. Plánuji elektrický, kvůli váze, aku asi ne, nejlépe i s kovovým nožíkem, potřebuji sekat nálety, ostružiny, kopřivy.
Mám asi dva roky akumulátorový křovinořez od Makity a jsem s ním s spokojený.
Křovinořez je bez baterií lehký, s bateriemi je středně těžký.
Křovinořez má hlavu se strunou , pak hlavu s plastovými otočnými nožíky (tu jsem ještě nepoužil) a pak má ocelový kotouč.
Problém u struny je pro mne posun struny. Já nedokážu praštit předkem křovinořezu tak, aby se struna automaticky posunula. Mám pocit že bych brzo zlomil tu hliníkovou trubku, která všechno propojuje. Takže to dělám tak, že křovinořez položím, zmáčknu cívku se strunou a struny povytáhnu.
Když sekám větší trávu nebo náletové dřeviny, tak vždycky ocelovým kotoučem. Ten kotouč není klasický trojzub (jako u motorového křovinořezu), ale je to ocelový kruh se čtyřmi vybroušenými ostřími na obvodu. Ten kotouč perfektně podřezává u metr vysokou trávu, ale nesmíš s ním narazit na kámen nebo betor nebo cokoliv tvrdého. Když vnější hranu zubů na kotouči otupíš, tak je sečení výrazně horší (je to jako krájet tupým nožem).
A ještě malou nevýhodou je, že při sekání kotoučem musíš používat jiný kryt a při sekání strunou taky jiný kryt. Takže pokud chceš vyměnit nářadí na křovinořezu, tak to klidně 15 až 20minut zabere.
Baterie mi vydrží asi na hodinu sečení. Pokud použiješ baterie s menší kapacitou, tak nevydrží tak dlouho, ale budou lehčí.
Ohledně toho povytažení struny. Při klepnutí o zem - máte plné otáčky? S tímto jsem nikdy neměl problém. Jediný problém se kterým jsem se setkal bylo spékání struny.
Pro mne je to "psychologický" problém. Sílu na to klepnutí o zem mám, otáčky mám taky. Pouze když jsem to párkrát zkusil a viděl jsem, jak se mi prohýbá ta hliníková trubka, tak jsem toho raději nechal.
Asi to budu muset ještě natrénovat.
colombo, tu hlavu musíš roztočit do pracovních otáček, pak stačí opravdu jen to brnknutí o švába. Na vysunutí struny je potřeba ostředivá síla. Spékání struny řeším volbou jedině té kulaté a před navinutím ji nastříkám WDéčkem.
Spékání struny = namotaná moc volně nebo tření - spára mezi hlavou namotaná tráva a hřeje se to.
Povolení - neklepat stylem tlačit tyč dolu, ael krátce ostře klepnout aby se neohýbala trubky ale hlava setrvačností zatlačila na čudl, + aspoň střední otáčky hlavy aby odstředivá síla tahala strunu ven dostatečně velkou silou.
Křoviňák - nejlíp vyzkoušet, pokud to má brát i silnější bordel tak menší námaha může být s těžším ale výkonnějším..
Já jsem křoviňákem nasekal hektary právě těch kopřiv s popínačema, nálety, ostružiní. AKU vylučuji hned. Za druhé, nedovedu si u sečení tohoto druhu představit tahat za sebou kabel. Takže pokud se nechcete trápit, tak jedině benzín s poctivým postrojem na ramena.
Nechcete šimrátko, ale zároveň požadujete lehkou hmotnost a výkon. To se vylučuje.
To je mi jasný, že nejvýkonější je benzinový křoviňák, ale 7kg to fakt ne, to je moc. Zatím radí pouze chlapi, dáma se neozve?
Nálety, ostružiny, kopřivy - na první posekání najmout někoho s profi strojem a pak to něčím lehčím sekat aspoň 2x ročně.. Pokud tam bude i jen vyšší tráva tak kolem 7 kg počítej jako nutnost, jinak se to zoufale trápí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.